Forum Wolnej Wiedzy 2020

Konferencja dla wszystkich zainteresowanych wolną wiedzą, Wikipedią i spokrewnionymi z nią projektami, otwartą edukacją i cyfrowym dostępem do wiedzy i kultury. Już w dniach 3–5 lipca zobaczymy się na tegorocznej Konferencji Wikimedia Polska! Spotkanie #ForumWolnejWiedzy to wspaniała okazja do rozmów, networkingu i wymiany doświadczeń Wikipedystów/ek, Wikiskrybów/skrybek oraz Wikisłownikarzy/karek, a także edukatorów, pracowników instytucji kultury i….

Współpraca w edukacji cyfrowej – konferencja online

online

Stowarzyszenie Wikimedia Polska serdecznie zaprasza na pierwsze spotkanie edukacyjne online z cyklu “Jednodniówka edukacyjna”, które odbędzie się 24 października 2020, w godz. 10.15-16.00.
Edycja jesienna skupi się wokół tematu: "Współpraca w edukacji cyfrowej".

Jednodniówka edukacyjna – edycja wiosenna, 5 marca 2021 „Czego warto uczyć dziś, by przydało się jutro? #UzupełniamyBraki”

online

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie online z cyklu “Jednodniówka edukacyjna”, które odbędzie się już 5 marca. Cykliczne “Jednodniówki edukacyjne” poruszają tematy obecne w aktualnych dyskusjach nauczycieli, akademików, edukatorów oraz obecne wśród rozmów rodziców/opiekunów i uczniów/uczennic. Jako organizacja wspierająca ważne społeczne projekty, takie jak Wikipedia, Wikiźródła czy Wikisłownik, mamy doświadczenie w budowaniu efektywnych narzędzi i metod….

Wiki Science Competition 2021

Wikimedia Polska ma przyjemność ogłosić nową edycję międzynarodowego konkursu fotograficznego Wiki Science Competition! Serdecznie zapraszamy udziału wszystkich pasjonatów nauki, fotografii i innych form utrwalania nauki! Na prace czekamy od 5.11.2021 do 20.12.2021. Wiki Science Competition to przygoda, to eksperyment, poszukiwanie i sztuka w jednym! Przestrzeń, gdzie fotografia i sztuka spotyka naukę, gdzie wspólnie budujemy laboratorium….

Szkoła w dobrym klimacie! #Jednodniówkaedukacyjna

Kryzys klimatyczny to dziś hasło, które nie schodzi z telewizyjnych pasków i ogniskuje społeczną debatę. By uratować świat przed katastrofą musimy działać, by powstrzymać efekt cieplarniany, emisje CO2 i jego tragiczne dla nas w przyszłości skutki. Jak działać na rzecz klimatu? Jak budować odpowiedzialność za nasze środowisko wśród młodzieży? Czego możemy sami nauczyć się od….

Lepszy dostęp do wiedzy dla wszystkich – kampania #1Lib1Ref 2022 startuje!

Wikipedia jest często pierwszym źródłem informacji dla wielu z nas, ale co z wiarygodnością przekazywanej wiedzy? Najlepszą metodą weryfikacji treści jest dodanie informacji o źródle, dlatego w ramach kampanii #1Lib1Ref (1 bibliotekarz – 1 przypis) Okręg Mazowiecki i Oddział Warszawski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Stowarzyszenie Wikimedia Polska zapraszają na wspólne dodawanie przypisów w Wikipedii. W….

EDYTON WIKIPEDII „JEDYNE” | Dopisujemy nieopowiedziane historie!

Zapraszamy Was na niezwykły edyton współorganizowany z Domem Spotkań z Historią. Wydarzenie organizowane jest celem rozwijania polskojęzycznej Wikipedii o niepowiedziane historie polskich fotografek: słowem, stworzenie i uzupełnienie wikipedycznych haseł o bohaterkach wystawy „Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek”. Na edyton zapraszamy dwojako: osoby z Warszawy zachęcamy do zapisywania się na edycję stacjonarną w siedzibie DSH, chętnych….

(W)zlot czyli Wiosenny Zlot Wikimedian 2022!

(W)zlot czyli Wiosenny Zlot Wikimedian 2022 22-24 kwietnia Chorzów Edytujesz Wikipedię lub jeden z jej projektów siostrzanych? Spotkajmy się! Podczas dwóch dni Wiosennego Zlotu Wikimedian (czyli (W)zlotu!) weźmiesz udział w wykładach, szkoleniach, warsztatach, wspólnym edytowaniu i pracy nad problemami projektów. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym wiki-wyjadaczem lub doświadczoną wiki-wyjadaczką, czy też może dopiero rozpoczynasz….

“Otwarte drzwi biblioteki” #Jednodniówkaedukacyjna

Meta Przestrzeń Koszykowa 61, Warszawa

Zapraszamy do udziału w konferencji pt. Otwarte drzwi biblioteki #Serce Szkoły, która odbędzie się w ramach cyklu Jednodniówek Edukacyjnych organizowanych od 2020 r. przez zespół edukacji Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Konferencja dotyczyć będzie bibliotek szkolnych, pedagogicznych, uniwersyteckich i publicznych; ich działań aktywizacyjnych, także związanych z Wikipedią. W programie również warsztaty (na żywo i online) oraz prezentacja….