Wydarzenia – ostatnio zakończone

“Otwarte drzwi biblioteki” #Jednodniówkaedukacyjna

Meta Przestrzeń Koszykowa 61, Warszawa

Zapraszamy do udziału w konferencji pt. Otwarte drzwi biblioteki #Serce Szkoły, która odbędzie się w ramach cyklu Jednodniówek Edukacyjnych organizowanych od 2020 r. przez zespół edukacji Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Konferencja dotyczyć będzie bibliotek szkolnych, pedagogicznych, uniwersyteckich i publicznych; ich działań aktywizacyjnych, także związanych z Wikipedią. W programie również warsztaty (na żywo i online) oraz prezentacja….

(W)zlot czyli Wiosenny Zlot Wikimedian 2022!

(W)zlot czyli Wiosenny Zlot Wikimedian 2022 22-24 kwietnia Chorzów Edytujesz Wikipedię lub jeden z jej projektów siostrzanych? Spotkajmy się! Podczas dwóch dni Wiosennego Zlotu Wikimedian (czyli (W)zlotu!) weźmiesz udział w wykładach, szkoleniach, warsztatach, wspólnym edytowaniu i pracy nad problemami projektów. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym wiki-wyjadaczem lub doświadczoną wiki-wyjadaczką, czy też może dopiero rozpoczynasz….

EDYTON WIKIPEDII „JEDYNE” | Dopisujemy nieopowiedziane historie!

Zapraszamy Was na niezwykły edyton współorganizowany z Domem Spotkań z Historią. Wydarzenie organizowane jest celem rozwijania polskojęzycznej Wikipedii o niepowiedziane historie polskich fotografek: słowem, stworzenie i uzupełnienie wikipedycznych haseł o bohaterkach wystawy „Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek”. Na edyton zapraszamy dwojako: osoby z Warszawy zachęcamy do zapisywania się na edycję stacjonarną w siedzibie DSH, chętnych….