Praca hybrydowa w Warszawie

Wszyscy potrzebujemy wolnej wiedzy.
Wszyscy potrzebujemy Wikipedii.
Wikipedia potrzebuje Ciebie!

Stowarzyszenie Wikimedia Polska poszukuje osoby, której bliskie sercu są wartości ruchu Wikimedia na stanowisko specjalisty lub specjalistki ds. komunikacji, aby wzmocnić zespół Wikimedia Polska w zakresie komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej.

Twoje zadania

  • Współpraca przy tworzeniu strategii komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej.
  • Współpraca ze wszystkimi zespołami WMPL w zakresie bieżących potrzeb komunikacyjnych.
  • Koordynacja komunikacji w mediach społecznościowych (FB, LinkedIn, YouTube, Instagram, Tik-Tok i inne), w tym m.in. tworzenie contentu, komunikacja z followersami, analizy trendów, promocja wydarzeń).
  • Przygotowywanie materiałów informacyjnych dla członków WMPL (np. biuletynu) na podstawie informacji pozyskiwanych od wszystkich zespołów WMPL.
  • Aktualizacja i tworzenie contentu na stronach WMPL (głównie www.wikimedia.pl, www.wikiszkola.pl), prowadzenie bloga, dodawanie aktualności itp.
  • Przygotowywanie raportów nt. efektywności komunikacji zewnętrznej (statystyki, analiza trendów).
  • Współpraca przy działaniach fundraisingowych.
  • Tworzenie prostych projektów graficznych (np. w programie Canva) na potrzeby postów w mediach społecznościowych, broszur, folderów etc.
  • Redagowanie tekstów promocyjnych.
  • Komunikacja z mediami (tworzenie i dystrybucja informacji prasowych, follow up, zdobywanie patronatów medialnych itp.).
  • Dbanie o dostępność materiałów w mediach społecznościowych i na stronach internetowych stowarzyszenia (tworzenie tekstów alternatywnych) – zapewniamy przeszkolenie.

Poszukujemy osoby, która…

  • Potrafi się świetnie komunikować.
  • Ma przynajmniej trzyletnie doświadczenie na podobnym stanowisku.
  • Potrafi tworzyć i redagować różnego rodzaju content (teksty do mediów, teksty na stronę www, materiały do mediów społecznościowych itp.)
  • Świetnie zna się na mediach społecznościowych (FB, LinkedIn, YouTube, TikTok i in.).
  • Nie boi się grzebać „pod maską” serwisów internetowych i platform typu WordPress oraz lubi się uczyć cyfrowych sztuczek i korzystać z różnych programów i narzędzi.
  • Tworzy grafiki w programie Canva (znajomość innych programów o podobnym zastosowaniu jest mile widziana).
  • Ma doświadczenie we współpracy z mediami.
  • Bardzo dobrze komunikuje się w języku angielskim w mowie i w piśmie.
  • Może okazyjnie pracować wieczorami i w weekendy (nasze wydarzenia skierowane są do wolontariuszy i często odbywają się w dni wolne i po godzinach pracy).
  • Tak jak my wierzy, że współpraca i powszechny dostęp do wiedzy mogą uczynić świat lepszym.
  • Mile widziane doświadczenie we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Oferujemy

  • Umowę o pracę.
  • Możliwość pracy hybrydowej (biuro mieści się w ścisłym centrum Warszawy przy al. Szucha).
  • Pracę w zespole pasjonatów kierujących się wartościami i ideą Wolnej Wiedzy.
  • Pracę w nowoczesnej organizacji działającej na rzecz dostępu do wiedzy.
  • Możliwości rozwoju własnego (budżet na szkolenia online/stacjonarne, udział w konferencjach krajowych i zagranicznych)
  • Budżet na działania marketingowe i promocyjne.
  • Wynagrodzenie: 6–7 tys. zł brutto.

Prześlij CV i dołącz do nas!

Swoje CV, list motywacyjny oraz portfolio prześlij do 25 listopada na adres rekrutacja+komunikacja@wikimedia.pl – razem ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji.

Jak rekrutujemy?

Rekrutację na to stanowisko prowadzi zespół w składzie:

JACEK BRODA
Specjalista ds. fundraisingu
NATALIA ĆWIK
Dyrektorka operacyjna
MARIA WERONIKA KMOCH
Członkini Zarządu
JULIA KOSZEWSKA
Wiceprezeska Zarządu
KAMILA NEUMAN
Specjalistka ds. otwartej kultury

Zobacz też: Opis naszego podejścia i filozofii rekrutacji

Informacja o danych osobowych

Informacje o przetwarzaniu i ochronie danych osobowych

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Wikimedia Polska (kontakt). Dane osobowe kandydatów będą przetwarzane na podstawie ich zgody w celu przeprowadzenia rekrutacji przez okres rekrutacji (lub, jeżeli wyrażą zgodę, na czas określony objęty zgodą), chyba że przepisy prawa powszechnie obowiązującego wymagają dłuższego okresu przechowywania danych. Możemy, w szczególności, przechowywać dane przez cały okres konieczny do ustalenia, skorzystania lub obrony roszczeń.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak warunkuje możliwość wykorzystania ich w ramach rekrutacji. W oparciu o dane osobowe nie będą podejmowane zautomatyzowane decyzje, w tym decyzje będące wynikiem profilowania.

Względem danych osobowych kandydatom przysługują następujące uprawnienia:

  • prawo dostępu do danych;
  • prawa: do sprostowania, usunięcia, ograniczania przetwarzania, przenoszenia danych;
  • prawo do niepodlegania decyzji polegającej na zautomatyzowanym przetwarzaniu.

Kandydatom przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

W przypadku nieprawidłowego przetwarzania danych osobowych kandydatom przysługuje prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany