Oferty pracy

Młodszy specjalista lub specjalistka ds. wsparcia społeczności

Oferta nieaktualna

Wszyscy potrzebujemy wolnej wiedzy.
Wszyscy potrzebujemy Wikipedii.
Wikipedia potrzebuje Ciebie!

Stowarzyszenie Wikimedia Polska poszukuje młodszego specjalisty lub młodszej specjalistki ds. wspierania społeczności, aby lepiej wzmacniać i motywować społeczność wolontariuszy i wolontariuszek tworzących Wikipedię i spokrewnione z nią projekty.

Twoje główne zadania

Jak będzie wyglądała Twoja praca? Nasz plan na Twoje pierwsze 90 dni to:

  • Organizacja akcji edycyjnych i konkursów w Wikipedii i innych projektach Wikimedia – w ciągu pierwszych 60 dni we współpracy ze specjalistką ds. wspierania społeczności zorganizujesz i przeprowadzisz dwa konkursy w polskojęzycznej Wikipedii. Będziesz współtworzyć regulaminy i strony konkursów, monitorować jakość powstających haseł, czuwać nad zamówieniem i procesem wysyłki nagród, a także organizować pracę jurorów.
  • Organizacja nowych inicjatyw – w ciągu pierwszych 90 dni pracy opracujesz i zaplanujesz własną akcję lub konkurs edycyjny, którego rezultatem będą nowe lub poprawione strony w jednym z projektów Wikimedia, a także inny prosty projekt, angażujący wolontariuszy i wolontariuszki.
  • Organizacja i wsparcie rozwoju osób prowadzących szkolenia – poznasz naszych wolontariuszy i uporządkujesz informacje na ich temat, a także zorganizujesz dla nich spotkanie lub szkolenie.
  • Pozyskiwanie nowych wolontariuszy i wolontariuszek – znajdziesz i zachęcisz do działania na rzecz wolnej wiedzy co najmniej 5 nowych wolontariuszy lub wolontariuszek.

Inne obowiązki

  • promocja wydarzeń i inicjatyw Wikimedia Polska w środowisku wikimedian, z wykorzystaniem różnych kanałów komunikacji,
  • prowadzenie aktualnego kalendarza wydarzeń społecznościowych w projektach Wikimedia,
  • wsparcie organizacyjne innych inicjatyw społecznościowych w Wikimedia Polska
  • redagowanie biuletynu Wikimedia Polska.

Twoja praca będzie oceniana na podstawie…

  • liczby i jakości haseł pozyskanych w ramach konkursów i akcji edycyjnych
  • liczby osób uczestniczących w konkursach i akcjach edycyjnych
  • liczby pozyskanych wolontariuszy i wolontariuszek
  • rezultatów akcji przeprowadzonych z pomocą wolontariuszy i wolontariuszek

Oferujemy

  • miesięczną pensję w wysokości 3500 – 4100 zł brutto (w zależności od doświadczenia),
  • pracę zdalną z możliwością dostosowania czasu pracy,
  • budżet na szkolenia i konferencje branżowe.

Poszukujemy osoby, która…

  • potrafi się świetnie komunikować
  • ma doświadczenie w pracy z wolontariuszami lub sama była wolontariuszem/wolontariuszką
  • ma doświadczenie w pracy zdalnej z rozproszonym zespołem
  • ma co najmniej podstawowe umiejętności zarządzania zadaniami i projektami
  • ma doświadczenie w organizacji i obsłudze wydarzeń na żywo lub w sieci

Prześlij CV i dołącz do nas!

CV prosimy wysyłać na adres rekrutacja+ws@wikimedia.pl – razem ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji.

Informacja o danych osobowych

Informacje o przetwarzaniu i ochronie danych osobowych

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Wikimedia Polska (kontakt). Dane osobowe kandydatów będą przetwarzane na podstawie ich zgody w celu przeprowadzenia rekrutacji przez okres rekrutacji (lub, jeżeli wyrażą zgodę, na czas określony objęty zgodą), chyba że przepisy prawa powszechnie obowiązującego wymagają dłuższego okresu przechowywania danych. Możemy, w szczególności, przechowywać dane przez cały okres konieczny do ustalenia, skorzystania lub obrony roszczeń.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak warunkuje możliwość wykorzystania ich w ramach rekrutacji. W oparciu o dane osobowe nie będą podejmowane zautomatyzowane decyzje, w tym decyzje będące wynikiem profilowania.

Względem danych osobowych kandydatom przysługują następujące uprawnienia:

  • prawo dostępu do danych;
  • prawa: do sprostowania, usunięcia, ograniczania przetwarzania, przenoszenia danych;
  • prawo do niepodlegania decyzji polegającej na zautomatyzowanym przetwarzaniu.

Kandydatom przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

W przypadku nieprawidłowego przetwarzania danych osobowych kandydatom przysługuje prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany