Dołącz do grona Patronów Wikimediów!

Wspieraj Wikipedystów w pogoni za Wiedzą!
Wystarczy, że ustawisz miesięczny przelew nawet niewielkiej kwoty i dzięki temu pomożesz nam zebrać sumę ludzkiej wiedzy!

Zostań
Patronem/Patronką

Czym jest Patronat Wikimediów?

Patroni Wikimediów czyli społeczność osób, które poprzez regularne wsparcie w postaci comiesięcznych darowizn wspierają rozwój oraz stabilność Wikipedii oraz projektów Wikimedii. Jest to społeczność dla której wartości i idee Wolnej Wiedzy, jej otwartość i dostępność jest kluczowym elementem a poprzez wsparcie Wikimediów realizują swój wkład w budowę coraz lepszej wiedzy.

Aby stać się Patronem Wikimediów wystarczy ustawić comiesięczną darowiznę na rzecz Wikimedia Polska.

Możesz to zrobić przez PayPal: Zostan Patronem

albo ustawiając stałe zlecenie na konto Stowarzyszenia:

Nr konta: 38 1600 1462 1864 2681 7000 0001
Bank BNP Paribas
Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe
Odbiorca:
Stowarzyszenie Wikimedia Polska
al. Szucha 16/15, 00-580 Warszawa

Zostając naszym Patronem

Jesteś częścią Wikispołeczności

Masz wpływ na rozwój Wolnej Wiedzy w Polsce

Pomagasz tworzyć największy projekt internetowy na świecie

Ale przede wszystkim dzięki Tobie możliwy staje się szeroki i swobodny dostęp do wiedzy, z której skorzystać może każdy!

Co daje regularne wsparcie Wikimediów?

W każdym miesiącu Wikipedia pomaga zdobyć wiedzę prawie 29 milionom osób w Polsce! Codziennie prawie milion osób szuka informacji, sprawdza dane czy edytuję Wikipedię. Jest to możliwe dzięki tysiącom wolontariuszy i wolontariuszek, którzy tworzą tą wiedzę – dodają nowe artykuły, edytują już istniejące hasła, poprawiają drobne błędy i nieustannie dbają, żeby jakość wiedzy zawartej w tej największej encyklopedii była jak najwyższa.
Wikipedyści dbają również o rzetelność wiedzy – przeglądając już prawie półtora miliona haseł jakie są na polskiej Wikipedii wyszukują błędy, półprawdy, fakenewsy w hasłach oraz dbają o poprawne uźródławianie artykułów tak aby każdy kto wchodzi na Wikipedię miał pewność, że Wiedza tu zawarta jest aktualna, rzetelna i prawdziwa.

Zostając naszym Patronem pozwalasz nam lepiej planować długofalowe działania, dzięki którym możemy skuteczniej wspierać społeczność Wikipedystów. Pozwala Nam to również być stabilnym partnerem dla instytucji kultury co pozwala na stałe powiększanie bazy Wikimediów. To również możliwość poszukiwania nowych rozwiązań, które pozwolą rozwijać się Wikipedii i wszystkim projektom siostrzanym aby każdy z nas miał dostęp do sumy ludzkiej wiedzy.

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt