Zostań Mecenasem Wikimediów!

Wspieraj Wikipedystów w pogoni za Wiedzą!
Wystarczy, że ustawić stały miesięczny przelew nawet niewielkiej kwoty i dzięki temu pomożesz nam zebrać sumę ludzkiej wiedzy!

Zostań Mecenasem

Czym jest Mecenat Wikimediów?

Mecenat − czyli opieka i wsparcie miłośników, amatorów literatury i sztuki, promotorów wiedzy nad twórcami.

Mecenat Wikimediów czyli społeczność osób, które poprzez regularne wsparcie w postaci comiesięcznych darowizn wspierają rozwój oraz stabilność Wikipedii, projektów Wikimedii. Jest to społeczność dla której wartości i idee Wolnej Wiedzy, jej otwartość i dostępność jest kluczowym elementem a poprzez wsparcie Wikipedystów realizują swój wkład w budowę wiedzy.

Aby stać się Mecenasem Wikimediów wystarczy ustawić comiesięczną darowiznę na rzecz Wikimedia Polska.

Zostając naszym Mecenasem

Jesteś częścią Wikispołeczności

Masz wpływ na rozwój Wolnej Wiedzy w Polsce

Pomagasz tworzyć największy projekt internetowy na świecie

Ale przede wszystkim dzięki Tobie możliwy staje się szeroki i swobodny dostęp do wiedzy, z której skorzystać może każdy!

Co daje regularne wsparcie Wikimediów?

W każdym miesiącu Wikipedia pomaga zdobyć wiedzę prawie 29 milionom osób w Polsce! Codziennie prawie milion osób szuka informacji, sprawdza dane czy edytuję Wikipedię. Jest to możliwe dzięki tysiącom wolontariuszy i wolontariuszek, którzy tworzą tą wiedzę – dodają nowe artykuły, edytują już istniejące hasła, poprawiają drobne błędy i nieustannie dbają, żeby jakość wiedzy zawartej w tej największej encyklopedii była jak najwyższa.
Wikipedyści dbają również o rzetelność wiedzy – przeglądając już prawie półtora miliona haseł jakie są na polskiej Wikipedii wyszukują wszystkie błędy, półprawdy, niedomówienia i wszystkie inne fakenewsy w hasłach tak aby każdy kto wchodzi na Wikipedię miał pewność, że Wiedza tu zawarta jest aktualna, rzetelna i prawdziwa.
Codziennie Wikipedyści i Wikipedystki dokonują ponad 12 tysięcy edycji w trosce o to aby
Zostając naszym Mecenasem pozwalasz nam lepiej planować długofalowe działania, dzięki którym możemy skuteczniej wspierać społeczność Wikipedystów. Pozwala Nam to również być stabilnym partnerem dla instytucji kultury co pozwala na stałe powiększanie bazy Wikimedia Commons. To również możliwość poszukiwania nowych rozwiązań, które pozwolą rozwijać się Wikipedii i wszystkim projektom siostrzanym.

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt