Potrzebujemy Ciebie aby zbudować świat Wolnej Wiedzy!
Przekaż darowiznę i włącz się w tworzenie coraz lepszych Wikimediów!
Przekazując darowiznę na rzecz Wikimedia Polska pomagasz w rozwoju Wikipedii oraz projektów siostrzanych, dzięki temu możemy dzielić się wiedzą i tworzyć przyszłość, w której każdy będzie miał swobodny dostęp do wiedzy, edukacji, kultury i sztuki!
Przekaż darowiznę tradycyjnym przelewem:
Nr konta: 38 1600 1462 1864 2681 7000 0001
Bank BNP Paribas
Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe
Odbiorca:
Stowarzyszenie Wikimedia Polska
al. Jana Chrystiana Szucha 16/15
00-580 Warszawa, Polska
Twoje wsparcie pomoże budować nam coraz lepsze Wikimedia i wspierać Wikipedystów i Wikipedystki w ich dążeniach w tworzeniu wiedzy na Wikipedii.
Nasze działania
Wspieramy Wikipedystów – motywujemy, animujemy, prowadzimy konkursy i szkolenia, zapewniamy pomoc prawną oraz tworzymy Wikipedystom jak najlepsze warunki do edycji Wikipedii.
Edukujemy – prowadzimy projekty edukacyjne skierowane do szkół i uczelni wyższych, prowadzimy szkolenia Wikipedystów oraz edukujemy społeczeństwo w zakresie Wolnej Wiedzy i otwartych zasobów edukacyjnych.
Dajemy dostęp do kultury i sztuki – współpracując z polskimi Instytucjami Kultury i sztuki digitalizujemy ich zbiory powiększając otwarte zasoby wiedzy i dając dostęp do nich szerokiej publiczności.
Wspieramy edukację– tworzymy materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli, wprowadzamy innowacyjne metody kształcenia w ramach polskiej edukacji.
Tworzymy coraz lepsze Wikimedia – nieustannie dbamy o rozwój Wikipedii i projektów siostrzanych – organizujemy konkursy edycyjne, fotograficzne, tworzymy ułatwienia dla nowych edytorów.
Nasze projekty

GLAM–WIKI
Projekt inicjujący współpracę instytucji kultury z Wikipedią i innymi serwisami Wikimedia. Współpraca z Wikipedią pozwala wszystkim instytucjom kultury w łatwy sposób dzielić się swoimi zbiorami i materiałami z ludźmi na całym świecie oraz wzbogacać otwarte zasoby ogólnie dostępnej wiedzy. Projekty GLAM-Wiki pozwalają dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, angażują lokalne społeczności w życie instytucji, promują ideę dziedzictwa i dają możliwość wspierania artystów i artystek.

Wikiszkoła
Projekt mający na celu włączenie teorii i praktyki Wikipedii (i jej projektów) w główny nurt edukacji. Współpracując ze szkołami i uniwersytetami powstały nowoczesne i innowacyjne materiały edukacyjne, wikizeszyty oraz scenariusze lekcji wykorzystujące otwarte zasoby edukacyjne.
Konkursy edycyjne – czyli działania podejmowane przez Wikimedia Polska mobilizujące i aktywizujące Wikipedystów i Wikipedystki do tworzenia, poprawiania, aktualizacji i zaopiekowania się artykułami na Wikipedii w konkretnych zakresach tematycznych. Wybrane konkursy edycyjne:

BATUTA
Bezwzględna Akcja
Troskliwego Uźródławiania Tysięcy
Artykułów – czyli akcja polegająca na zaopiekowaniu się hasłami i artykułami, w których brakuje przypisów i źródeł.

CEE Spring
Konkurs edycyjny, którego celem jest tworzenie i poszerzanie haseł na temat państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz ich mieszkańców, tradycji, kultury, historii czy geografii.
Więcej
(NIE)znane kobiety Wikipedii
Celem tego konkursu edycyjnego jest uzupełnienie w Wikipedii brakujących biogramów pisarek, artystek, przedstawicielek świata nauki, polityki, sportu.
WięcejWikimedia Polska
Jesteśmy stowarzyszeniem twórców Wikimediów czyli Wikipedii oraz pozostałych projektów siostrzanych, jesteśmy również oficjalnym partnerem Wikimedia Fundation.
Dbamy o poszerzanie zasobów wolnej wiedzy, digitalizację polskich dóbr kultury i rozwój kompetencji cyfrowych dzieci, młodzieży i dorosłych.
Naszą misją jest zebranie sumy ludzkiej wiedzy w jednym miejscu tak aby każdy miał do niej niczym nie ograniczony dostęp!
