Potrzebujemy Ciebie aby zbudować świat Wolnej Wiedzy!
Przekaż darowiznę i włącz się w tworzenie coraz lepszych Wikimediów!

Przekazując darowiznę na rzecz Wikimedia Polska pomagasz w rozwoju Wikipedii oraz projektów siostrzanych, dzięki temu możemy dzielić się wiedzą i tworzyć przyszłość, w której każdy będzie miał swobodny dostęp do wiedzy, edukacji, kultury i sztuki!

Przekaż darowiznę tradycyjnym przelewem:

Nr konta: 38 1600 1462 1864 2681 7000 0001
Bank BNP Paribas
Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe
Odbiorca:
Stowarzyszenie Wikimedia Polska
al. Jana Chrystiana Szucha 16/15
00-580 Warszawa, Polska

Twoje wsparcie pomoże budować nam coraz lepsze Wikimedia i wspierać Wikipedystów i Wikipedystki w ich dążeniach w tworzeniu wiedzy na Wikipedii.

Nasze działania

Wspieramy Wikipedystów – motywujemy, animujemy, prowadzimy konkursy i szkolenia, zapewniamy pomoc prawną oraz tworzymy Wikipedystom jak najlepsze warunki do edycji Wikipedii.

Edukujemy – prowadzimy projekty edukacyjne skierowane do szkół i uczelni wyższych, prowadzimy szkolenia Wikipedystów oraz edukujemy społeczeństwo w zakresie Wolnej Wiedzy i otwartych zasobów edukacyjnych.

Dajemy dostęp do kultury i sztuki – współpracując z polskimi Instytucjami Kultury i sztuki digitalizujemy ich zbiory powiększając otwarte zasoby wiedzy i dając dostęp do nich szerokiej publiczności.

Wspieramy edukację– tworzymy materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli, wprowadzamy innowacyjne metody kształcenia w ramach polskiej edukacji.

Tworzymy coraz lepsze Wikimedia – nieustannie dbamy o rozwój Wikipedii i projektów siostrzanych – organizujemy konkursy edycyjne, fotograficzne, tworzymy ułatwienia dla nowych edytorów.

Nasze projekty

Konkursy edycyjne – czyli działania podejmowane przez Wikimedia Polska mobilizujące i aktywizujące Wikipedystów i Wikipedystki do tworzenia, poprawiania, aktualizacji i zaopiekowania się artykułami na Wikipedii w konkretnych zakresach tematycznych. Wybrane konkursy edycyjne:

BATUTA

Bezwzględna Akcja 
Troskliwego Uźródławiania Tysięcy 
Artykułów – czyli akcja polegająca na zaopiekowaniu się hasłami i artykułami, w których brakuje przypisów i źródeł.

Więcej

CEE Spring

Konkurs edycyjny, którego celem jest tworzenie i poszerzanie haseł na temat państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz ich mieszkańców, tradycji, kultury, historii czy geografii.

Więcej

(NIE)znane kobiety Wikipedii

Celem tego konkursu edycyjnego jest uzupełnienie w Wikipedii brakujących biogramów pisarek, artystek, przedstawicielek świata nauki, polityki, sportu. 

Więcej

Wikimedia Polska

Jesteśmy stowarzyszeniem twórców Wikimediów czyli Wikipedii oraz pozostałych projektów siostrzanych, jesteśmy również oficjalnym partnerem Wikimedia Fundation.
Dbamy o poszerzanie zasobów wolnej wiedzy, digitalizację polskich dóbr kultury i rozwój kompetencji cyfrowych dzieci, młodzieży i dorosłych.
Naszą misją jest zebranie sumy ludzkiej wiedzy w jednym miejscu tak aby każdy miał do niej niczym nie ograniczony dostęp!