Bądź na bieżąco!

Miesiąc Ukraiński w Wikipedii!

Wspólnie z Wikimedia Ukraine zapraszamy do udziału w akcji Miesiąc ukraiński w Wikipedii!


W czasach fake newsów i manipulacji potrzebujemy wiarygodnych informacji o Ukrainie! Każdy z nas szuka wiadomości i próbuje, jak najwięcej się dowiedzieć. By tworzyć otwarte, wielokulturowe i silne społeczeństwa potrzebujemy przede wszystkim wiedzy! Dlatego też, przez najbliższy miesiąc wikipedyści i wikipedystki będą tworzyć hasła o ukraińskiej kulturze, historii, polityce, kuchni, sztuce, nauce i wszystkich innych tematach związanych z Ukrainą.
Konkurs, w którym można zdobyć bardzo wyjątkowe nagrody potrwa od 1 do 30 kwietnia.

Nagrodę główną otrzyma osoba, która podczas trwania konkursu napisze lub znacząco rozbuduje największą wśród wszystkich uczestników konkursu liczbę haseł o tematyce związanej z Ukrainą. Nagrodę główną stanowi przekazanie 1000 zł wskazanej przez zwycięzcę organizacji charytatywnej prowadzącej działania na rzecz uchodźców z Ukrainy. Ponadto zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę dodatkową.

Jak możesz wziąć udział w akcji?

Noun Project revision icon 1067088 cc.svg

Popraw istniejący artykuł w Wikipedii

• Jeśli artykuł jest zbyt krótki – dodaj dodatkowe informacje, opierając się na wiarygodnych źródłach. Pamiętaj, żeby na końcu dopisanego przez siebie zdania lub akapitu dodać przypis z informacją o źródle informacji.

• Jeśli artykuł zawiera szablony problemowe (np. potrzebne źródło albo informujące o problemach z neutralnością lub stylem) pomóż rozwiązać ten problem poprzez dodanie przypisu, poprawki językowe lub merytoryczne.

• Sprawdź język hasła, dopracuj ortografię i interpunkcję.

Noun Project quill icon 1182188 cc.svg

Napisz nowe hasło

Wybierz temat, na który chcesz pisać (tylko upewnij się, że jest encyklopedyczny!), zgromadź źródła i… zacznij pisać! To dość proste. Zerknij do naszej sekcji z materiałami do początkujących, jeśli to dopiero Twój wikidebiut.

Noun Project translation icon 24074 cc.svg

Przetłumacz hasło z innego języka

W innej wersji językowej jest już artykuł, który Ci się podoba, jest dobrze uźródłowiony, a może nawet został wyróżniony ze względu na jakość? Świetnie! Możesz go przetłumaczyć, pamiętaj tylko, żeby w opisie zmian przy zapisywaniu lub na stronie dyskusji tego hasła zaznaczyć, że jest to tłumaczenie.


Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt

Autorzy zdjęć