Bądź na bieżąco!

Wikimedia Polska na Wikimanii 2021!

Za nami międzynarodowa konferencja ruchu Wikimedia, Wikimania 2021. Nie zabrakło polskich akcentów!

Wikimedia Polska była silnie reprezentowana podczas wspaniałej sesj pt. *Wikimedia Poland: Building a Holistic Support Infrastructure* przygotowanej przez Natalię Szafran- Kozakowską, Klarę Sielicką- Baryłkę, Wojtka Pędzicha i Łukasza Garczewskiego. Wydarzenie spotkało się z ogromnie ciepłym odbiorem z różnych stron świata. Podczas prelekcji poruszone zostały wątki wypalenia wolontariackiego i jego wpływu na społeczność oraz strategii, jakie przyjmujemy, żeby mu zapobiegać. Omawialiśmy także nasze projekty edukacyjne i to, jak niosą dla nauczycieli powiew edukacyjnej wolności i otwartości. Nie zabrakło także rozmowy o tym, jak akademicy mogą wesprzeć projekty Wikimedia i czy hasła konkursowe są lepszej czy gorszej jakości niż hasła powstające spontanicznie.

Było naprawdę wspaniale i inspirująco! Podczas Wikimanii wystąpił także przyjaciel ruchu Wikimedia Alek Tarkowski, który zabrał głos w panelu „Wikimedia Movement and the Paradox of Open*. Była to pasjonująca dyskusja o paradoksie otwartości. Nagranie znajdziecie tutaj.

   Warto także zajrzeć na nagranie z panelu *The top 9 things to know about safety and inclusion at Wikimedia
   online events*
, jest to poradnik o organizowaniu wydarzeń zdalnych dla ruchu Wikimedia przedstawiony w formie 9 błyskawicznych prezentacji prowadzonych przez grupę Volunteer Supporters Network, do której nasze wsparcie społeczności należy.

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt

Autorzy zdjęć