Bądź na bieżąco!

Bezwzględna Akcja Troskliwego Uźródławiania Tysięcy Artykułów jest z nami ponownie!

W tym roku wraca słynny konkurs BATUTA! Bezwzględna Akcja Troskliwego Uźródławiania Tysięcy Artykułów jest z nami ponownie– tym razem w nieco odświeżonej formie!

Od 1 do 30 czerwca skupimy się na dodawaniu źródeł do artykułów – szczególnie tych starych, zaniedbanych, od dawna wołających o pomoc odpowiednimi szablonami. Niektóre z nich przejdą dzięki temu imponujące metamorfozy, inne, po dodaniu źródeł zostaną ujrzane przez ludzkość na stronie głównej za sprawą ekspozycji w Czywieszu… Kto wie, co jeszcze się zdarzy!

Głównym celem akcji jest zwiększenie wiarygodności treści Wikipedii poprzez dodanie wysokiej jakości przypisów. Chcemy zmierzyć się z artykułami, które od kilku(nastu) lat nie mają źródeł i często znajdują się w nich szablony z komunikatami domagającymi się źródeł (choć w wielu nie ma ani przypisów, ani szablonów). Chcemy, aby jak najwięcej zaniedbanych artykułów dzięki rozbudowie i dodaniu źródeł przeszło imponujące metamorfozy a także, żeby jak najwięcej z nich po poprawie mogło zostać zaprezentowanych w rubryce „Czy wiesz…” na stronie głównej Wikipedii.
Podczas konkursu będą miały miejsce 4 konkurencje:

  • Najbardziej imponująca metamorfoza hasła
  • Największa liczba haseł uźródłowionych i dopracowanych do poziomu czywieszowego
  • Największa liczba poprawionych haseł

Wezwanie z przeszłości, czyli największa suma lat, podczas których hasła wołały o pomoc przy użyciu szablonów z datą
Zwycięzca każdej z powyższych konkurencji otrzyma voucher do księgarni w kwocie 150 zł (aby móc uźródławiać kolejne artykuły), a także pamiątkowy gadżet związany z konkursem!
Szykujcie źródła!

Więcej o konkursie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:BATUTA_2021

Autorzy zdjęć

PioMent, CC BY-SA 4.0 httpscreativecommons.orglicensesby-sa4.0, via Wikimedia Commons (1)