Bądź na bieżąco!

Nowy Konkurs! Pisarki, poetki, artystki – noblistki!

W dniu pierwszej rocznicy przyznania Oldze Tokarczuk literackiej Nagrody Nobla mamy przyjemność ogłosić, że Wikimedia Polska we współpracy z Fundacją Olgi Tokarczuk i Ambasadą Szwecji organizuje niezwykły konkurs pt. Poetki, pisarki, artystki – noblistki!”, którego celem jest wzbogacenie zasobów Wikipedii o herstorię pisarek, artystek, laureatek Nagrody Nobla, a także tematy związane bezpośrednio z twórczością i biografią Olgi Tokarczuk.

Projekt jest jednocześnie pierwszym z serii wspólnych działań Fundacji i Wikimedia Polska.

Konkurs potrwa od 10 grudnia do 31 grudnia. W tym czasie uczestnicy i uczestniczki będą zaproszeni do tworzenia i rozbudowywania w Wikipedii treści dotyczących biografii pisarek, ze szczególnym uwzględnieniem laureatek literackiej nagrody Nobla, haseł powiązanych z pisarkami, ich życiem i twórczością (np. ich encyklopedyczne dzieła, grupy literackie itp.) oraz artykułów powiązanych z twórczością i życiem kobiet nagrodzonych literacką Nagrodą Nobla.

Na najaktywniejszych edytorów i edytorki czekają nagrody książkowe. Jedna osoba, wskazana przez Jury konkursu otrzyma Nagrodę Specjalna w postaci książki z autografem Olgi Tokarczuk Wśród wszystkich osób, które dodadzą treści dotyczące szwedzkich pisarek, dodatkowo rozlosowane zostaną nagrody od Ambasady Szwecji w Polsce.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Regulamin dostępny tutaj!

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt