Bądź na bieżąco!

Wikipedia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu!

By Krzysztof Duda - AMU Fotoportal, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81348302

Wikimedia Polska idzie na studia! Mamy przyjemność ogłosić początek współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Poznańscy naukowcy w kolejnych miesiącach dołączą licznie do grona Wikipedystów i Wikipedystek! Zaangażują się w edytowanie w Wikipedii haseł przedmiotowych i biograficznych oraz w tworzenie Wikisłownika.

Cel projektu jest zarówno dydaktyczny, jak i badawczy. Naukowcy w proces tworzenia Wikipedii włączą swoich studentów i studentki, by w zespołach pracowali nad rozwojem największego źródła internetowej wiedzy. Do współpracy zapraszone są także koła naukowe. Wikimedia Polska zapewni wsparcie szkoleniowe i merytoryczne dla nowicjuszy i podejmie działania na rzecz uzupełniania zasobów Wikimedia Commons o materiały pozostające w posiadaniu uniwersytetu.

Pierwsze działania pracowników UAM skupią się wokół uzupełniania zagadnień związanych z Białorusią we współpracy z Wikipedią Białoruś. W planach są także prace nad artykułami związanymi z historią Uniwersytetu oraz upowszechnienie wyników badań naukowych do szerszej publiczności odbiorców encyklopedii.

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt

Autorzy zdjęć

800px-Collegium_Minus_w_Poznaniu (1)

Krzysztof Duda

CC BY-SA 30