Bądź na bieżąco!

Dyskusja nad zmianami statutu trwa!

Polskojęzyczna Wikipedia ma już 18 lat, a nasze Stowarzyszenie nie jest wiele młodsze – zostało założone ponad 14 lat temu i zarejestrowane 15 listopada 2005 roku w Łodzi. Od tego czasu wiele się zmieniło: zarówno u nas, jak i w naszym otoczeniu. Bardzo urośliśmy, zrealizowaliśmy wiele pomysłów i zabraliśmy się za nowe aktywności, a nawet przystąpiliśmy do tworzenia, a potem szlifowania nowego planu strategicznego. Co się zmieniło mało (w porównaniu z resztą!) to nasz statut, choć i on podlega przeglądom i ostatnia wersja pochodzi z 6 czerwca 2017 roku.

Podczas ostatniego walnego zebrania członków umówiliśmy się na kolejny przegląd i propozycje zmian celem dyskusji – i oto pakiet, nad którym wspólnie pracujemy. Ponieważ cenimy sobie zaangażowanie członków i przejrzystość, nad dokumentem dyskutujemy jawnie, by ostateczną dyskusję i głosowanie odbyć już w styczniu podczas zimowego spotkania.

Dyskusja na wiki wraz z propozycjami zmian potrwa do końca 2019 roku, po czym w gronie Zarządu przedstawimy pakiety zmian, najprawdopodobniej w podziale na:

  • pakiet podstawowy – zmiany redakcyjne i aktualizacyjne, poprawiające czytelność i dopasowujące nas do bieżącego stanu prawnego i faktycznego;
  • zmiany opcjonalne – wymagające głębszej dyskusji.

Proponowane zmiany przedstawione są w postaci czytelnej tabeli wraz z podstronami dyskusji. W środku znajdziecie zarówno zmiany stylistyczne, jak i kwestie merytoryczne dotyczące pól działalności Stowarzyszenia, sposobu przyjmowania członków, prowadzenia działalności odpłatnej pożytku publicznego zgodnie z ustawą, a nawet sposobów zapewnienia pracy na odcinkach Zarządu bardzo wymagających w stowarzyszeniu tej wielkości, z odpłatnością tej pracy włącznie.

Dyskusja już trwa i mam nadzieję, że poruszane kwestie będą dla Was ważne i ciekawe – w końcu Stowarzyszenie jest dziełem wielu – i wsparciem dla wielu osób.

Zapraszamy do wzięcia udziału!

O dalszych zmianach w Stowarzyszeniu i kolejnych inicjatywach niebawem.

Podobne strony

Poszukiwany, poszukiwana: Sekretarz Stowarzyszenia Wikimedia Polska

Stowarzyszenie

Drogie członkinie i członkowie Stowarzyszenia, Wikipedystki i Wikipedyści, wszyscy Wikimedianie i sympatycy! W związku z upływającą kadencją zarządu oraz nadchodzącym Walnym Zgromadzeniem Członków, obecny zarząd informuje o już pewnych wakatach….

Read more

Najbliższe Walne będzie nadzwyczajne!

Stowarzyszenie Wydarzenia Stowarzyszenia

Szanowne Członkinie, Szanowni Członkowie Stowarzyszenia! Zgodnie z uchwałą zarządu UZ 2/2020 przyjętą w dniu 7.01.2020 r. Zarząd Stowarzyszenia Wikimedia Polska zwołuje Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Wikimedia Polska, w Hotelu….

Read more

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt

Autorzy zdjęć