Bądź na bieżąco!

Tak było na Zlocie Zimowym 2019

Dyskusje, wymiana doświadczeń, praca nad projektami – ich przyszłością i udoskonalaniem. Wikimedianie już po raz kolejny spotkali się na dorocznym Zlocie Zimowym, który tym razem odbywał się w dniach 25-27 stycznia w Kaliszu.

Około 60 twórców Wikipedii i jej projektów siostrzanych z Polski, ale również z Czech, spotkało się w najstarszym polskim mieście, aby rozmawiać o projektach i zdobywać nową wiedzę oraz doświadczenia. Podczas Zlotu odbyło się kilkadziesiąt wystąpień, poruszających różnorodne tematy – od wikigrantów po audyt organizacyjny Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Omawiano projekty i współprace, poruszono kwestię przyszłości oraz promocji projektów Wikimedia. Nie zabrakło również czasu na swobodne edytowanie i inne prace warsztatowe.


Robert Drózd, CC BY-SA 4.0
Leszek Bąk, CC BY-SA 3.0

Zlot odbywał się w kaliskim hotelu Europa. Oprócz pracy nad projektami uczestnicy wzięli również udział w zwiedzaniu miasta z przewodnikiem oraz w wycieczce po browarze. Zlot znalazł się również w centrum zainteresowania lokalnych mediów. O wikimedianach mówiono w Radiu Centrum, Radiu Poznań, Radiu Eska; pisano na portalach: rc.fm, faktykaliskie.pl, calisia.pl oraz tygodniku Życie Kalisza. Powstał również materiał filmowy, który emitowano w Magazynie Miejskim.

Fot. Leszek Bąk, CC BY-SA 3.0
Fot. Robert Drózd, CC BY-SA 4.0
Podczas Zlotu świętowano również 18 urodziny Wikipedii, fot. Robert Drózd, CC BY SA 4.0

Kalisz zainspirował wikimedian do rozmów o możliwości przeprowadzenia warsztatów z edytowania Wikipedii czy wikispedycji razem z jego mieszkańcami. Na pewno warto, aby informacje na temat bogatej i ciekawej historii Kalisza zostały jak najobszerniej opisane w wolnej encyklopedii, a zdjęcia zabytków znalazły się w zasobach Wikimedia Commons.


Fot. Robert Drózd, CC BY-SA 4.0

Fot. Leszek Bąk, CC BY-SA 3.0

Podobne strony

Ostatni dzwonek by wskazać cel swojego 1% podatku

Stowarzyszenie

Drodzy Czytelnicy, Sympatycy i Wolontariusze Wikipedii i Wikimediów! W zeszłym roku Wikipedia ukończyła 18 lat. Jej wolontariusze, od 2001 roku zbierający sumę ludzkiej wiedzy, uczynili ją największym źródłem faktów w….

Read more

Miesiąc Wyróżnionego Artykułu 2019 podsumowany

Projekty Stowarzyszenia Projekty Wikimedia Wikipedia

Koniec roku zachęca do podsumowań i przyjrzenia się naszym akcjom. Jedną z nich był przywołany przy okazji tegorocznych 18. urodzin polskojęzycznej Wikipedii Miesiąc Wyróżnionego Artykułu – inicjatywa społeczności Wikipedystów polegająca….

Read more

Wyniki konkursu Wiki Lubi Zabytki

Konkursy fotograficzne Wiki Lubi Zabytki

Niezwykle magiczne i tajemnicze wnętrze nieczynnego już kościoła ewangelickiego w Stawiszynie zwyciężyło w tegorocznej edycji konkursu Wiki Lubi Zabytki. Drugie miejsce zajęła fotografia przedstawiająca drewniany wiatrak w Dobrej Nadziei, trzecie….

Read more

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt

Autorzy zdjęć