Bądź na bieżąco!

Wikipedyści finalistami konkursu „Popularyzator Nauki”

Wikipedyści po raz pierwszy w historii zostali finalistami organizowanego już po raz 14. konkursu Popularyzator Nauki. To ogromne wyróżnienie i dowód na to, że Wikipedia to ważne i wiarygodne źródło wiedzy, a jej twórcy to osoby niezwykle zaangażowane w popularyzację nauki. Dziękujemy!

Popularyzator Nauki to konkurs organizowany przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To najstarszy i najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki. Wikipedyści zostali nominowani w kategorii Zespół. Do tegorocznej  edycji zgłoszona została rekordowa liczba 140 kandydatów. W pierwszym etapie głosowania członkowie kapituły wyłonili 22 finalistów. 7 stycznia odbyła się gala finałowa konkursu. Tym razem statuetka Popularyzatora Nauki w kategorii Zespół trafiła do Koła Miłośników Języka Papilon. Serdecznie gratulujemy!
W imieniu wikipedystów dyplom odebrał Wojciech Pędzich:

“To jest wyróżnienie dla wszystkich wikipedystów – zarówno tych, których znam z imienia i twarzy, tych, których rozpoznaję po pseudonimach, jak i tych, z którymi przez te 12 lat bycia wikipedystą się nie zetknąłem. To jest wyróżnienie dla każdego, kto dokonał choćby jednej z ponad 55 milionów edycji w Wikipedii, dzięki której powstało albo rozbudowano jedno z 1 300 000 haseł. To mogła być jedna z tych edycji, dzięki którym Wikipedię miesięcznie odwiedza 10 milionów ludzi”.

Wojciech Pędzich i Tadeusz Rudzki na gali finałowej Popularyzator Nauki. Fot. Tadeusz Rudzki

Wikipedyści zostali docenieni za to, że wspólnie – jako zespół, ponad podziałami – pracują dla dobra całej ludzkości – popularyzując naukę i dzieląc się wolną, darmową wiedzą ze światem. Popularyzatorem Nauki może być każdy z nas. Każdy może tworzyć Wikipedię, do czego gorąco zachęcamy!

fot. Tadeusz Rudzki, CC BY-SA 4.0

fot. Tadeusz Rudzki, CC BY-SA 4.0

Całą relację z wydarzenia możecie zobaczyć TUTAJ.

Podobne strony

Już są! Wyniki konkursu “Wiki Lubi Zabytki” 2022!

Aktualności

Zobacz zwycięzcę oraz nagrodzone prace w konkursie Wiki Lubi Zabytki 2022

Read more

Większość CEE Spring 2020 za nami!

Projekty Stowarzyszenia Wikipedia

Wiosna jest porą roku, gdy szczególnie zachęcamy do pisania o regionie bardzo szeroko pojętej Europy środkowej i wschodniej. Serdeczne zachęty kierujemy także tym razem, zwłaszcza gdy pandemia zostawia nam podróże….

Read more

Najlepsze ilustracje Wikimedia Commons roku 2019 wybrane

Światowe Wikimedia Wikimedia Commons

Konkurs na Grafikę Roku 2019 (Picture of the Year, POTY 2019) Wikimedia Commons rozstrzygnięty! Przedstawiamy wspaniałych laureatów.

Read more