Bądź na bieżąco!

Październik w mediach

O czym pisano w ubiegłym miesiącu na temat projektów Wikimedia? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem.

Do końca listopada można wziąć udział w konkursie edycyjnym Wolna Polska-Wolna Wiedza zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Polega on na uzupełnianiu i poprawie jakościowej haseł związanych z naszym krajem oraz wybitnymi Polakami. Patronat medialny nad konkursem objął portal internetowy historia.org.pl oraz magazyn Mówią Wieki. W listopadowym wydaniu czasopisma znaleźć można stronę z naszym konkursem. O wydarzeniu pisały również takie portale jak m.in. Wirtualnemedia.pl czy Spidersweb.pl

Z Wikipedii zniknęło 9 milionów popsutych linków. Taka informacja pojawiła się na portalu WhatNext.pl. Chodzi o podlinkowane artykuły, publikacje itp., które po pewnym czasie przestały prawidłowo działać. Na szczęście, jak możemy przeczytać w artykule, zgromadzone przez organizację Internet Archive zasoby multimedialne umożliwiły szybkie naprawienie błędów.

Jak donoszą Wirtualne Media we wrześniu na Wikipedię zajrzało 13,09 mln polskich internautów, czyli 47,73 proc. wszystkich użytkowników sieci w naszym kraju. Jednocześnie czyni to Wikipedię liderką wśród internetowych witryn edukacyjnych. Ten sam portal przyjrzał się również finansom Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Sprawdzono, że w ubiegłym roku zanotowano 682,4 tys. zł wpływów z działalności statutowej. Prawie 500 tys. zł pochodziło z 1 proc. podatku, a 180 tys. zł w darowizn.

O kulisach “zarządzania” Wikipedią dla Pulsu Biznesu opowiadał prof. Dariusz Jemielniak- wikipedysta, członek rady powierniczej Wikimedia Foundation. To wiedza w pigułce o tym jak działa Fundacja oraz Stowarzyszenie Wikimedia Polska.

Więcej informacji prasowych znajdziecie na stronie Wikipedia w mediach.

Podobne strony

Luty w mediach

Projekty Wikimedia

Luty w mediach zdominowała…wódka. O zwycięskim haśle konkursu Wolna Polska-Wolna Wiedza donosiły największe ogólnopolskie media. O czym jeszcze pisano, mówiono w ubiegłym miesiącu na temat projektów Wikimedia? Zapraszamy do zapoznania….

Read more

Wikipedia przekroczyła próg 1 300 000 haseł!

Wikipedia

Polskojęzyczna Wikipedia przekroczyła próg 1 300 000 haseł! Stało się to na 10 dni przed jej 17. urodzinami, które obchodzić będzie 26 września. Przełomowym artykułem został biogram włoskiej łyżwiarki figurowej….

Read more

Autorzy zdjęć