Bądź na bieżąco!

Październik w mediach

O czym pisano w ubiegłym miesiącu na temat projektów Wikimedia? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem.

Do końca listopada można wziąć udział w konkursie edycyjnym Wolna Polska-Wolna Wiedza zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Polega on na uzupełnianiu i poprawie jakościowej haseł związanych z naszym krajem oraz wybitnymi Polakami. Patronat medialny nad konkursem objął portal internetowy historia.org.pl oraz magazyn Mówią Wieki. W listopadowym wydaniu czasopisma znaleźć można stronę z naszym konkursem. O wydarzeniu pisały również takie portale jak m.in. Wirtualnemedia.pl czy Spidersweb.pl

Z Wikipedii zniknęło 9 milionów popsutych linków. Taka informacja pojawiła się na portalu WhatNext.pl. Chodzi o podlinkowane artykuły, publikacje itp., które po pewnym czasie przestały prawidłowo działać. Na szczęście, jak możemy przeczytać w artykule, zgromadzone przez organizację Internet Archive zasoby multimedialne umożliwiły szybkie naprawienie błędów.

Jak donoszą Wirtualne Media we wrześniu na Wikipedię zajrzało 13,09 mln polskich internautów, czyli 47,73 proc. wszystkich użytkowników sieci w naszym kraju. Jednocześnie czyni to Wikipedię liderką wśród internetowych witryn edukacyjnych. Ten sam portal przyjrzał się również finansom Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Sprawdzono, że w ubiegłym roku zanotowano 682,4 tys. zł wpływów z działalności statutowej. Prawie 500 tys. zł pochodziło z 1 proc. podatku, a 180 tys. zł w darowizn.

O kulisach “zarządzania” Wikipedią dla Pulsu Biznesu opowiadał prof. Dariusz Jemielniak- wikipedysta, członek rady powierniczej Wikimedia Foundation. To wiedza w pigułce o tym jak działa Fundacja oraz Stowarzyszenie Wikimedia Polska.

Więcej informacji prasowych znajdziecie na stronie Wikipedia w mediach.

Podobne strony

Luty w mediach

Projekty Wikimedia

Luty w mediach zdominowała…wódka. O zwycięskim haśle konkursu Wolna Polska-Wolna Wiedza donosiły największe ogólnopolskie media. O czym jeszcze pisano, mówiono w ubiegłym miesiącu na temat projektów Wikimedia? Zapraszamy do zapoznania….

Read more

Wikipedia przekroczyła próg 1 300 000 haseł!

Wikipedia

Polskojęzyczna Wikipedia przekroczyła próg 1 300 000 haseł! Stało się to na 10 dni przed jej 17. urodzinami, które obchodzić będzie 26 września. Przełomowym artykułem został biogram włoskiej łyżwiarki figurowej….

Read more

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt

Autorzy zdjęć