Bądź na bieżąco!

Konkurs Wolna Polska-Wolna Wiedza na półmetku

6 napisanych artykułów, 28 w trakcie realizacji. To pierwsze efekty konkursu edycyjnego Wolna Polska-Wolna Wiedza. Uczestnicy mają jeszcze czas do 30 listopada, aby dokończyć swoje prace lub zgłosić się do konkursu i wybrać nowe hasła. Na zwycięzców czekają nagrody!

Wolna Polska – Wolna Wiedza to konkurs polegający na rozbudowie i poprawie jakościowej haseł w Wikipedii związanych z wiedzą o polskiej kulturze, sztuce, geografii, nauce, dokonaniach i wybitnych postaciach naszego kraju. Zorganizowany został z okazji jubileuszowych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Lista haseł, które można rozbudowywać znajdują się w polskim kanonie Wikipedii. Wybór jest naprawdę duży. Na liście kanonu zawierającego najważniejsze i najciekawsze zagadnienia znajduje się blisko 1500 pozycji!

Rozbudowane, zakończone w tym etapie konkursu artykuły to: bryndza podhalańska, konik polski, Sanacja, Polska Szkoła Filmowa, Pan Wołodyjowski i Bank Polski. Wkrótce do tego grona dołączy przynajmniej 28 kolejnych pozycji. To niezmiernie ważne, aby hasła w Wikipedii były jak najlepsze jakościowo, najobszerniejsze, napisane na podstawie rzetelnych źródeł. Dzięki temu ich funkcja edukacyjna wzrośnie  – a równocześnie wiedza o naszym kraju. Nad wybranymi zagadnieniami pracować można samemu lub w grupie. Następnie hasła, po preselekcji wykonanej przez wikipedystów zostaną przekazane pod obrady zewnętrznego Jury złożonego z ludzi kultury i nauki.

Jak konkurs to i nagrody.

Laureaci otrzymają bilety na wybrane wydarzenia kulturalne dla siebie i osoby towarzyszącej.

  • I miejsce – bilety  o łącznej wartości 600 zł, nagrody od patronów i partnerów
  • II miejsce – bilety o łącznej wartości 400 zł, nagrody od patronów i partnerów
  • III miejsce – bilety  o łącznej wartości 200 zł, nagrody od patronów i partnerów

Dla wszystkich osób, których hasła przejdą etap preselekcji przewidziane są nagrody w postaci gadżetów Wikipedii – wyjątkowych, bo niedostępnych w sprzedaży. Wyniki zostaną ogłoszone w styczniu 2019 roku. Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie TUTAJ

Partnerami wydarzenia są: Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Kielcach, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Uniwersytet Wrocławski, Narodowe Archiwum Cyfrowe

Patroni medialni: historia.org.pl – o konkursie możecie przeczytać na stronie internetowej portalu.

Mówią Wieki – informacje o konkursie znajdziecie w najnowszym wydaniu magazynu dostępnego już w sprzedaży

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Wikimedia Polska.

Podobne strony

Większość CEE Spring 2020 za nami!

Projekty Stowarzyszenia Wikipedia

Wiosna jest porą roku, gdy szczególnie zachęcamy do pisania o regionie bardzo szeroko pojętej Europy środkowej i wschodniej. Serdeczne zachęty kierujemy także tym razem, zwłaszcza gdy pandemia zostawia nam podróże….

Read more

1 400 000 haseł po polsku!

Wikipedia

6 kwietnia polskojęzyczna Wikipedia osiągnęła swój kolejny ilościowy kamień milowy: hasłem nr 1 400 000 jest Frauenkappelen, gmina w Szwajcarii w dwujęzycznym kantonie Berno, której oczywiście bardzo gratulujemy zaszczytu! 😎….

Read more

Nasze kampanie edycyjne – koniec marca 2020

Projekty Stowarzyszenia Wikipedia

Początek wiosny jest dla nas już od kilku lat gorącym okresem na froncie kampanii edycyjnych na polskojęzycznej Wikipedii. 🙂 W tym roku jest to czas wyjątkowo nietypowy, gdy w trosce….

Read more

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt