Bądź na bieżąco!

Źródłosłów 2018 – jakie pomysły udało się zebrać w trakcie konferencji?

Ostatni weekend miesiąca należał do redaktorów Wikisłownika i Wikiźródeł! 26-28 października w Łodzi odbyła się druga edycja Źródłosłowiu.

Celem spotkania była praktyczna praca nad zagadnieniami dotyczącymi obu projektów, ale ważna była również możliwość integracji społeczności – jej lepszego poznania się oraz wzmocnienia więzi.

Spotkania panelowe trwały dwa dni. Rozmawiano m.in. o przyszłości projektów, rozwiązaniach technicznych poprawiających ich funkcjonowanie, dzielono się pomysłami na ich promowanie w mediach. W konferencji wzięli udział również przedstawiciele zarządu Stowarzyszenia Wikimedia Polska, którzy zaoferowali czynne wsparcie dla rozwoju obu projektów.

Źródłosłów 2018, autor: Anwar2, CC BY-SA 4.0

Wśród pomysłów pojawił się m.in. temat utworzenia aplikacji mobilnej Wikisłownika. Przeprowadzono również burzę mózgów dotycząca zaprojektowania konkursu edycyjnego. Padł także pomysł nagrywania wymowy słów w poszczególnych językach przez native speakerów.

Natomiast w kwestii rozwoju Wikiźródeł dyskutowano na temat pozyskiwania unikatowych publikacji. Pojawiła się się również propozycja nagrywania audiobooków z kanonu szkolnych lektur.

W sobotę dla uczestników Źródłosłowiu przygotowano wieczór fakultatywny – wizytę w Centrum Nauki i Techniki EC1. W ramach zwiedzania można było wziąć udział w symulacji startu rakietą kosmiczną!

Centrum Nauki i Techniki w Łodzi, autor: Anwar2, CC BY-SA 4.0

Po zakończeniu konferencji do jej uczestników wystosowana została ankieta, która wskaże kierunek organizowania takich wydarzeń w kolejnych latach.

Podobne strony

Ethnology without borders – VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa we Wrocławiu

Współpraca z instytucjami

Antropolodzy, etnografowie i etnolodzy z Polski i państw grupy Wyszehradzkiej spotkają się już po raz siódmy na konferencji we Wrocławiu. VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Ethnology Without Borders”  odbędzie się w….

Read more

Rok 2015 na Wikiźródłach

Wikiźródła

Koniec roku to czas podsumowań. Specjalnie dla was wypytujemy edytorów projektów Wikimedia o to, co ważnego i inspirującego stało się w tym obszarze, którym się zajmują. Na początek zapraszamy was….

Read more

Autorzy zdjęć