Bądź na bieżąco!

Weź udział w WikiOlimpiadzie i zdobywaj nagrody!

3,2,1 ..start!

Serdecznie zapraszamy do udziału w WikiOlimpiadzie 2018 – konkursie edycyjnym, który ma na celu uzupełnienie haseł i artykułów w polskojęzycznej Wikipedii związanych z Igrzyskami Olimpijskimi, a także wzbogacenie ich merytorycznej jakości.

Najaktywniejsi uczestnicy nie tylko przyczynią się do rozbudowy największej internetowej encyklopedii, ale też otrzymają nagrody m.in.  bilety wstępu na wybrane przez siebie wydarzenie sportowe!

Wikiolimpiada 2018 odbędzie się w terminie od 1 do 28 września.

W każdym tygodniu podejmowana będzie tematyka trzech krajów, które były gospodarzami zimowych igrzysk olimpijskich. W pierwszym tygodniu dodatkowym państwem objętym akcją będzie Grecja jako miejsce narodzin tych międzynarodowych zawodów sportowych.

Pierwszy tydzień tematyczny, trwający od 1 do 6 września obejmował będzie kraje takie jak: Francja, Szwajcaria, Stany Zjednoczone i wspomniana Grecja.

W propozycjach artykułów do uzupełnienia i i napisania są m.in. edycje poszczególnych Igrzysk Olimpijskich – występy reprezentacji narodowych, dyscypliny sportowe, biografie sportowców czy obiekty olimpijskie.

Akcja wzorowana jest na CEE Spring, Bajtowych Wyścigach i Tygodniach Tematycznych.

Nagrody

Nagrodą główną są bilety na wybrane przez zwycięzcę wydarzenie sportowe (dla dwóch osób o łącznej wartości do 400 zł) oraz spersonalizowany medal pamiątkowy. Tematem jest sport, więc otrzyma je osoba, która w konkursie zdobędzie najwięcej punktów klasyfikacji generalnej. 🙂

Bilety na wydarzenie sportowe (dla 2 osób do 400 zł) zostaną przyznane również w ramach nagrody specjalnej autorowi najbardziej wyróżnionych haseł: od rubryki „Czy wiesz…” do medalu.

Ponadto przyznane zostaną 4 nagrody dla zdobywców największej liczby punktów po każdej z rund konkursu. Będą to spersonalizowane medale pamiątkowe i komplety gadżetów związane z projektami Wikimedia.

Przewidziana  została również nagroda dla nowicjuszy. Otrzyma ją dziesięciu nowych użytkowników Wikipedii, którzy napiszą co najmniej 1 artykuł powiązany tematycznie z konkursem. Nagrodę stanowi komplet 10 magnesów ze zdjęciami o tematyce sportowej z zasobów Wikimedia Commons.

Dla nowicjuszy – Pierwsze kroki – jak edytować Wikipedię ?

Szczegóły

Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Wikimedia Polska.

Regulamin konkursu

Kontakt:

Natalia Szafran-Kozakowska

specjalistka ds. wspierania społeczności

natalia.szafran@wikimedia.pl

tel   +48 790 290 275

 

Podobne strony

Już są! Wyniki konkursu “Wiki Lubi Zabytki” 2022!

Aktualności

Zobacz zwycięzcę oraz nagrodzone prace w konkursie Wiki Lubi Zabytki 2022

Read more

Większość CEE Spring 2020 za nami!

Projekty Stowarzyszenia Wikipedia

Wiosna jest porą roku, gdy szczególnie zachęcamy do pisania o regionie bardzo szeroko pojętej Europy środkowej i wschodniej. Serdeczne zachęty kierujemy także tym razem, zwłaszcza gdy pandemia zostawia nam podróże….

Read more

Najlepsze ilustracje Wikimedia Commons roku 2019 wybrane

Światowe Wikimedia Wikimedia Commons

Konkurs na Grafikę Roku 2019 (Picture of the Year, POTY 2019) Wikimedia Commons rozstrzygnięty! Przedstawiamy wspaniałych laureatów.

Read more