Bądź na bieżąco!

Współpraca z Instytutem Adama Mickiewicza w Warszawie

Pracownicy Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska planują wzbogacić i rozwinąć Wikipedię o hasło: Studio Eksperymentalne Polskiego Radia, a także haseł pokrewnych. To kolejna współpraca Stowarzyszenia z instytucją kultury w ramach Wikiprojektu GLAM.

Studio Eksperymentalne Polskiego Radia to miejsce, w którym od roku 1957 do roku 2004 powstawały autonomiczne utwory muzyki elektronicznej oraz użytkowej. Swoje utwory realizowali tutaj tacy kompozytorzy jak m.in. Krzysztof Penderecki, Elżbieta Sikora czy Włodzimierz Kotoński.

Tak ważne miejsce w historii polskiej muzyki zasługuje na dobre i wyczerpujące hasło w Wikipedii. Co ciekawe, w połowie lipca w Karlsruhe w Niemczech otwarta zostanie wystawa poświęcona fenomenowi Studia.

Pierwsze  szkolenie z edytowania odbyło się 11 czerwca i zostało przeprowadzone przez Celinę Strzelecką, specjalistkę ds. GLAM Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Punktem wyjścia na spotkaniu było opracowanie hasła: Studio Eksperymentalne Polskiego Radia w wersji polskiej i angielskiej. Ta druga wersja ma zostać wkrótce dopracowana i udostępniona. Kluczowe dla wiarygodności haseł na Wikipedii są wcześniej opublikowane źródła, które pracownicy Instytutu Adama Mickiewicza przynieśli na warsztaty. Hasło uzupełniono brakującymi informacjami takimi jak m.in. polityczne kulisy powstania, Studio w kontekście podobnych placówek na świecie czy opis dzieł zrealizowanych w Studiu. Poszerzono również hasła dotyczące samych kompozytorów, których twórczość stworzyła charakter Studia.

W planach jest dalsze uzupełnianie i poszerzanie haseł związanych ze Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia.

 

Podobne strony

Internet jest dla ludzi – maraton edytowania z Centrum Cyfrowym

Projekty Stowarzyszenia Wikipedia Współpraca z instytucjami

Weź udział w wirtualnym maratonie edytowania haseł o prawie autorskim i pomóż budować zasoby Wikipedii! Do wygrania książka Dariusza Jemielniaka “Życie wirtualnych dzikich”, będąca pierwszą  w pełni etnograficzną analizą społeczności….

Read more

Jak napisać artykuł o prawie w Wikipedii

Wikipedia

Ten wpis kieruję do studentów, którzy chcą na szybko dowiedzieć się jak napisać poprawny artykuł dotyczący prawa, który zostanie bez problemu zaakceptowany. Staram się pisać krótko i uwzględnić jak najwięcej….

Read more

Autorzy zdjęć