Bądź na bieżąco!

Wikipedia zyskała ponad 5000 nowych zdjęć polskiej przyrody i zabytków

30 września zakończył się konkurs fotograficzny Wakacje z Wikipedią. Zgłoszono do niego ponad 5000 zdjęć polskiej przyrody i polskich zabytków. Wszystkie one wzbogaciły zasoby multimedialne Wikipedii. Autorzy najlepszych z nich zostaną nagrodzeni wybranym przez siebie sprzętem i akcesoriami fotograficznymi.

Niemal 4000 zdjęć polskich zabytków, 800 zdjęć polskiej przyrody i 300 fotografii sztuki wystawionej w przestrzeni publicznej – to owoc konkursu Wakacje z Wikipedią, który trwał od 1 sierpnia do 30 września. Zdjęcia te już służą Wikipedii, ilustrując hasła o ciekawych miejscach naszego kraju.

Do pracy ruszyło też jury, którego zadaniem będzie wyłonienie najlepszych zdjęć z całego konkursu i z poszczególnych kategorii tematycznych. Autorzy tych właśnie fotografii otrzymają nagrody. Ale to nie jedyne zadanie jurorów – wybiorą też oni 10 najlepszych fotografii polskich zabytków, które zgłoszone zostaną do międzynarodowego finału największego konkursu fotograficznego na świecie – Wiki Loves Monuments.

Tych trudnych wyborów dokona jury konkursowe, w skład którego wchodzą: Bartosz Skaldawski z Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz fotografowie Agata Grzybowska, Jacek Halicki, Andrzej Zygmuntowicz, Radosław Jóźwiak i Kacper Krajewski. Wyniki ich pracy poznamy w listopadzie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podzielili się z Wikipedią swoimi zdjęciami oraz partnerowi konkursu – Narodowemu Instytutowi Dziedzictwa.

 

Podobne strony

Najlepsze ilustracje Wikimedia Commons roku 2019 wybrane

Światowe Wikimedia Wikimedia Commons

Konkurs na Grafikę Roku 2019 (Picture of the Year, POTY 2019) Wikimedia Commons rozstrzygnięty! Przedstawiamy wspaniałych laureatów.

Read more

Światowe nagrody Wiki Lubi Zabytki 2019 rozdane: wygrało zdjęcie z Polski!

Konkursy fotograficzne Projekty Wikimedia Światowe Wikimedia Wiki Lubi Zabytki Wikimedia Commons

W 2019 roku Stowarzyszenie, w ramach swojego głównego corocznego konkursu fotograficznego, powróciło do koncepcji Wiki Lubi Zabytki w jej czystej postaci. Konkurs znany pod nazwą Wiki Loves Monuments i od….

Read more

Zdjęcie z Polski w konkursie Picture of the Year 2018!

Wikimedia Commons

Zdjęcie kościoła św. Andrzeja w Trzebieszowicach zostało finalistą Picture of the Year 2018 – międzynarodowego konkursu fotograficznego na Wikimedia Commons. Najlepsze i najbardziej wartościowe zdjęcia jakie znaleźć można w wolnych….

Read more

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt