Bądź na bieżąco!

Największa europejska konferencja wikipedystów już za miesiąc w Warszawie!

Już za niecały miesiąc w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie odbędzie się największa w Europie Środkowej i Wschodniej konferencja twórców Wikipedii i jej projektów siostrzanych. Około 100 osób z ponad 30 krajów spotka się, aby wziąć udział w trzech dniach warsztatów i dyskusji. Wśród uczestników będzie Katherine Maher, dyrektor wykonawcza Wikimedia Foundation. 

Konferencja CEE Meeting, czyli spotkanie wikipedystów z Europy Środkowej i Wschodniej organizowana jest od 5 lat. Co roku jej gospodarzem jest inny kraj regionu. W 2017 rola ta przypadła Polsce, a więc i naszemu Stowarzyszeniu.

To dla nas ogromny zaszczyt, ale i spore wyzwanie organizacyjne. Zwłaszcza, że cele mamy ambitne – chcemy zaplanować wydarzenie, które realnie wpłynie na międzynarodowy świat Wikimediów. Da uczestnikom szansę na wymianę doświadczeń, zdobycie nowych umiejętności i przeprowadzenie owocnych dyskusji. Zainspiruje do nowych inicjatyw i projektów i pomoże nawiązać kontakty. Ale też da szansę na spotkanie z polską kulturą i historią. Nad osiągnięciem tych celów od roku pracuje zespół organizacyjny, złożony z wolontariuszy i pracowników. I to dzięki ich pracy, długim dyskusjom i entuzjazmowi jesteśmy już dobrze przygotowani na przyjęcie gości z regionu CEE.

„Dobrze przygotowani”? Co to konkretnie znaczy? 

  • już prawie gotowy jest merytoryczny program konferencji, przygotowany przez międzynarodową komisję programową. Zorganizowany w trzech równoległych ścieżkach, obejmował będzie warsztaty, prezentacje i dyskusje powiazane m.in. z wykorzystaniem Wikipedii w edukacji, wsparciem wolontariuszy, współpracy z instytucjami kultury, komunikacją i zarządzaniem w projektach Wikimedia. W programie znajdzie się też miejsce na dyskusję nad strategią ruchu Wikimedia;
  • mamy już wspaniałą drużynę wolontariuszy, którzy będą czuwać nad tym, by zagraniczni goście bez problemów trafili na miejsce konferencji, a także nad technicznymi aspektami konferencji;
  • zaplanowaliśny rejestrację wideo większości sesji, dzięki czemu ci, którzy nie mogli być na konferencji będą mogli zapoznać się z jej przebiegiem. A ci, którzy na  niej byli – wrócić do swoich ulubionych wykładów i dyskusji;
  • dzięki współpracy z POLIN oraz Państwowym Muzeum Etnograficznym mamy dostępny ciekawy program kulturalny dla uczestników konferencji, który sprawi, że wyjeżdżając będą wiedzieć nie tylko więcej o Wikimediach, ale też więcej o Polsce;
  • za nami też cały ogrom pracy organizacyjnej, związanej z noclegami i podróżsami uczestników, materiałami konferencyjnymi, rejestracją uczestników i pomocą przy pozyskaniu wiz.

I choć czeka na nas jeszcze więcej pracy, zadań, a pewnie i nieco stresu, to jesteśmy ogromnie podekscytowani i niecierpliwie oczekujemy na wizytę naszych gości.

Podobne strony

Większość CEE Spring 2020 za nami!

Projekty Stowarzyszenia Wikipedia

Wiosna jest porą roku, gdy szczególnie zachęcamy do pisania o regionie bardzo szeroko pojętej Europy środkowej i wschodniej. Serdeczne zachęty kierujemy także tym razem, zwłaszcza gdy pandemia zostawia nam podróże….

Read more

Mamy wiosnę! Międzynarodowy konkurs CEE Spring 2020 rozpoczęty

Projekty Stowarzyszenia Światowe Wikimedia Wikipedia

Pierwszy dzień wiosny przywitał nas względnym chłodem, a pandemia COVID-19 skłania nas do pozostania w domach. W trosce o nasze wspólne zdrowie i naszą wspólną ulubioną encyklopedię zachęcamy do spędzenia….

Read more

Wikimedia CEE Meeting 2018. Podsumowanie

Stowarzyszenie Światowe Wikimedia

Przedstawiciele Stowarzyszenia Wikimedia Polska wzięli udział w dorocznej konferencji wikimedian z regionu Europy środkowej i wschodniej. W tym roku spotkaliśmy się we Lwowie na Ukrainie w dniach 13-15 października. Głównym….

Read more

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt