Bądź na bieżąco!

Wielkie spotkanie wikipedystów z Europy Środkowej i Wschodniej odbędzie się w Warszawie

Warszawa została wybrana gospodarzem międzynarodowej konferencji wikipedystów z Europy Środkowej i Wschodniej – CEE Meeting 2017. To jedno z najważniejszych wydarzeń społeczności wikimediów odbędzie się we wrześniu w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Wikimedia Polska. 

Konferencje CEE Meeting odbywają się już od pięciu lat. Z każdą kolejną edycją rośnie ich znaczenie w świecie wikipedystów i wikimedian – stają się znane jako źródło interesujących projektów międzynarodowych, platforma wymiany doświadczeń i nawiązywania współpracy. Każdego roku inny kraj staje się gospodarzem takiego spotkania; dotychczas były to Estonia, Armenia, Ukraina, Serbia i Słowacja. W tym roku do grona krajów, które miały przyjemność zorganizować CEE Meeting dołączy Polska.

Jest to dla nas tym większy zaszczyt, że po raz pierwszy o organizację tego spotkania aplikowała więcej niż jedna organizacja – oprócz Wikimedia Polska, organizacją zainteresowani byli też czescy wikimedianie. Wybór dokonany został przez międzynarodową komisję, składającą się z organizatorów poprzednich konferencji tego typu oraz doświadczonych członków społeczności międzynarodowej. Choć obie oferty były dobrze przygotowane i ciekawe, ostatecznie wybrano ofertę polską. Wśród jej zalet komisja programowa wskazywała m.in. nasze doświadczenie w organizacji wydarzeń, wybór miejsca konferencji oraz włączenie w program innych naszych działań i projektów. Jednak, choć czescy wikimedianie nie zorganizują w tym roku konferencję u siebie, zostaną włączeni w przygotowania do wydarzenia w Warszawie, dzięki czemu Wikimedia CEE Meeting 2017 zyska to, co jest największą siłą ruchu wikimedia – międzynarodowy przepływ pomysłów, doświadczenia i inspiracji.

Konferencja odbędzie się 22-24 września w Warszawie, poprzedzać ją będą obchody 16 urodzin polskiej Wikipedii, podczas których wolontariusze z Polski i innych krajów Środkowej i Wschodniej Europy wspólnie zdmuchną świeczki na urodzinowym torcie. Podczas następnych dni zaprezentujemy angażujący, intensywny program, realizowany w 3 równoległych ścieżkach prezentacyjnych i warsztatowych. Aby wartość merytoryczna konferencji służyła nie tylko jej uczestnikom chcemy zapewnić transmisję audio na żywo oraz dokumentację wideo dostępną po zakończeniu wydarzenia. Ale zależy nam nie tylko na tym, aby konferencja miała wysoką wartość merytoryczną – chcemy by była też wielkim świętem wolontariuszy, podczas którego wikipedyści będą mogli łatwo nawiązywać kontakty, budować życzliwą i współpracującą społeczność, znajdować partnerów do realizacji projektów. Chcemy też by nasi goście mieli szansę poznać naszą kulturę i sztukę. Dlatego po wykładach zostaną zaproszeni do zwiedzania Warszawy oraz współpracujących z nami muzeów. Środki na organizację konferencji pozyskane zostaną w ramach programu grantowego Wikimedia Foundation.

Nad organizacją wydarzenia czuwać będzie główny zespół pracowników i członków Stowarzyszenia. Podczas samej konferencji wspierać nas będzie zespół wolontariuszy. O tym jak do niego dołączyć i czym będzie się zajmował, poinformujemy was wkrótce!

 

 

Podobne strony

Większość CEE Spring 2020 za nami!

Projekty Stowarzyszenia Wikipedia

Wiosna jest porą roku, gdy szczególnie zachęcamy do pisania o regionie bardzo szeroko pojętej Europy środkowej i wschodniej. Serdeczne zachęty kierujemy także tym razem, zwłaszcza gdy pandemia zostawia nam podróże….

Read more

Mamy wiosnę! Międzynarodowy konkurs CEE Spring 2020 rozpoczęty

Projekty Stowarzyszenia Światowe Wikimedia Wikipedia

Pierwszy dzień wiosny przywitał nas względnym chłodem, a pandemia COVID-19 skłania nas do pozostania w domach. W trosce o nasze wspólne zdrowie i naszą wspólną ulubioną encyklopedię zachęcamy do spędzenia….

Read more

Wikimedia CEE Meeting 2018. Podsumowanie

Stowarzyszenie Światowe Wikimedia

Przedstawiciele Stowarzyszenia Wikimedia Polska wzięli udział w dorocznej konferencji wikimedian z regionu Europy środkowej i wschodniej. W tym roku spotkaliśmy się we Lwowie na Ukrainie w dniach 13-15 października. Głównym….

Read more

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt