Bądź na bieżąco!

Katherine Maher nową dyrektor zarządzającą Wikimedia Foundation

Katherine Maher została nową dyrektor zarządzającą Wikimedia Foundation, organizacji pożytku publicznego wspierającej Wikipedię i jej projekty siostrzane. Wybór został ogłoszony 24 czerwca 2016 podczas międzynarodowej konferencji wikimedian w Esino Lario. 

Katherine Maher związana jest z Wikimedia Foundation od 2014 roku, od kiedy to kierowała jej działem komunikacji. Po ustąpieniu ze stanowiska dotychczasowej dyrektor zarządzającej Lili Tretikov, Maher przez 3 miesiące zastępowała ją w kierowaniu organizacją. Przez ten czas wykazała się dużymi kompetencjami oraz głębokim zrozumieniem wartości, przyświecającym ruchowi Wikimedia.

Katherine Maher od dawna angażuje się w pracę na rzecz praw człowieka oraz wolnego i otwartego internetu. Przed podjęciem pracy w Wikimedia Foundation pracowała m.in. w organizacji pożytku publicznego Access Now oraz UNICEF.

Nominację Maher poprzedzał przeprowadzony przez Radę Powierniczą Wikimedia Foundation proces głębokiej analizy tego, jakimi wartościami, umiejętnościami i doświadczeniem powinna wykazywać się osoba kierująca tą organizacją. W procesie tym, oprócz głosów pracowników i organizacji partnerskich fundacji, wysłuchano także opinii społeczności – twórcy Wikipedii z całego świata wzięli udział w ankiecie, w której deklarowali jakie są ich oczekiwania wobec dyrektora zarządzającego.

Dodatkowe informacje

Podobne strony

Erik Zachte opuścił Fundację Wikimedia

Światowe Wikimedia Technikalia

Erik Zachte, główny autor statystyk wikimediów, po ponad 10 latach opuścił Fundację Wikimedia.

Read more

Przedstawiciele polskojęzycznej Wikipedii na konferencji Wikimania w Kapsztadzie

Stowarzyszenie Światowe Wikimedia

W dniach od 18 do 22 lipca w Kapsztadzie odbyła się konferencja „Wikimania”, która zgromadziła ponad 700 uczestników z niemal 80 krajów. Wśród nich byli również przedstawiciele polskojęzycznej Wikipedii i….

Read more

Autorzy zdjęć