Bądź na bieżąco!

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na spotkanie ze sztuką i Wikipedią

12 maja o godzinie 14.00 czytelnicy i twórcy Wikipedii spotkają się w Muzeum Narodowym w Warszawie, aby pisać i uzupełniać hasła o najważniejszych europejskich dziełach sztuki. Wysłuchają także wykładu o 4 wyjątkowych obiektach. Spotkanie jest otwarte, wstęp wolny. 

Spotkanie jest częścią międzynarodowej akcji Europeana Art History Challenge. W jej ramach resorty kultury wszystkich narodów Unii Europejskiej wybrały po 10 najważniejszych dla ich krajów dzieł sztuki. Teraz wikipedyści z całego świata łączą siły, aby opisać w Wikipedii hasła związane z tymi obiektami.

Podczas spotkania w Muzeum Narodowym będzie można poszerzyć swoją wiedzę o sztuce Europy, poznać Wikipedię i włączyć się w wzbogacanie jej zawartości.

Co się będzie działo?

  • wykład o 4 wybitnych dziełach sztuki europejskiej, znajdujących się w kolekcji Muzeum Narodowego
  • wspólne edytowanie haseł o dziełach sztuki europejskiej w Wikipedii (mile widziani są zarówno doświadczeni wikipedyści, jak i osoby, które nie mają żadnego doświadczenia z Wikipedią)

Co można zyskać?

  •  można poszerzyć swoją wiedzę o najważniejszych dziełach sztuki Europy
  • włączyć się we współtworzenie największej na świecie encyklopedii i pomóc wzbogacić ją o informacje o najważniejszych dziełach Europy
  • dowiedzieć się jak działa Wikipedia i kto ją tworzy
  • włączyć się do międzynarodowego konkursu Europeana Art History Challenge i powalczyć o ciekawe nagrody

dowiedzieć się więcej o współpracy Muzeum Narodowego w Warszawie z Wikipedią oraz o naszym wspólnym projekcie związanym z Galerią Faras

Wydarzenie jest otwarte, wstęp wolny. Warto rejestrować się wcześniej, pisząc maila na adres kultura@wikimedia.pl (nie jest to konieczne, ale wiedza o dokładnej liczbie uczestników pozwoli nam lepiej przygotować przestrzeń i wydarzenie).
Zapraszamy!

Więcej informacji

Podobne strony

Ostatni dzwonek by wskazać cel swojego 1% podatku

Stowarzyszenie

Drodzy Czytelnicy, Sympatycy i Wolontariusze Wikipedii i Wikimediów! W zeszłym roku Wikipedia ukończyła 18 lat. Jej wolontariusze, od 2001 roku zbierający sumę ludzkiej wiedzy, uczynili ją największym źródłem faktów w….

Read more

Kultura ludowa w pigułce

Współpraca z instytucjami

Kolejna współpraca z instytucją kultury, dzięki której zasoby Wikipedii wzbogacą się o archiwalne fotografie, ilustracje, mapy itp.

Read more

Do naszych Darczyńców

Stowarzyszenie

Kończy się kwiecień, a z nim okres składania zeznań PIT i wyboru przeznaczenia swojego 1% podatku. Środki z systemu OPP są podstawą działania naszego zrzeszenia i w imieniu całego Stowarzyszenia….

Read more

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt

Autorzy zdjęć