Bądź na bieżąco!

Założyciel Wikipedii uhonorowany prestiżową nagrodą im. Dana Davida

Założyciel Wikipedii, Jimmy Wales został uhonorowany prestiżową izraelską Nagrodą im. Dana Davida, przyznawaną przez Fundację Dana Davida, przy Uniwersytecie w Tel Awiwie.

Nagrody Fundacji przyznawane są w trzech kategoriach – Przeszłość, Teraźniejszość i Przyszłość; wysokość nagrody wynosi milion dolarów. Jimmy Wales został nagrodzony w kategorii Teraźniejszość, w uznaniu swoich działań na rzecz stworzenia świata, w którym każda osoba na ziemi ma bezpłatny dostęp do sumy ludzkiej wiedzy. Ceremonia wręczenia nagrody odbędzie się 17 maja 2015 roku w Tel Awiwie.

Nagroda im. Dana Davida jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród akademickich na świecie. Przyznawana jest osobom i instytucjom, których działania przekraczają granice dyscyplin naukowych i przyczyniają się do szerzenia takich wartości jak demokracja, sprawiedliwość, postęp i kreatywność. Jej patronem i fundatorem jest Dan David, biznesmen i filantrop. Pierwsza ceremonia przyznania nagród odbyła się w maju 2002 roku. Od tego czasu wśród laureatów znaleźli się m.in. Adam Michnik, Jacques Le Goff, Amos Oz, Tony Blair, bracia Coen i William Kentridge. Laureaci przekazują 1% swojej nagrody na stypendia naukowe dla utalentowanych młodych ludzi, ze swoich dziedzin.

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt