Bądź na bieżąco!

Rozpoczęły się zapisy do drugiej edycji Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej

Od 1 do 30 października można zgłaszać się do drugiej edycji konkursu Wielki Turniej Edukacji Medialnej organizowanego przez Fundację Nowoczesna Polska. Konkurs skierowany jest do uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy w kolejnych etapach konkursu – test on-line, zadanie do samodzielnej realizacji, finał – będą sprawdzać swoje kompetencje i wiedzę w zakresie posługiwania się starymi i nowymi mediami. Tym samym konkurs wspiera kształtowanie się u uczniów umiejętności świadomego, bezpiecznego i kreatywnego korzystania z nowych mediów. Poprzednia edycja konkursu okazała się dużym sukcesem – w jego pierwszym etapie udział wzięło 380 osób.

Konkurs potrwa od listopada 2014 do kwietnia 2015 roku. Główną nagrodą jest wyjazd na Digital Media Summer Camp, który odbędzie się na Mercer University w Macon (Georgia, USA). Uczniów i uczennice mogą zgłaszać opiekunowie (nauczyciele, bibliotekarze, animatorzy kultury) na stronie konkursu, tam też można znaleźć więcej informacji na jego temat.

Jednym z partnerów merytorycznych konkursu jest Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Zachęcamy do udziału!

 

Podobne strony

Najlepsze ilustracje Wikimedia Commons roku 2019 wybrane

Światowe Wikimedia Wikimedia Commons

Konkurs na Grafikę Roku 2019 (Picture of the Year, POTY 2019) Wikimedia Commons rozstrzygnięty! Przedstawiamy wspaniałych laureatów.

Read more

Światowe nagrody Wiki Lubi Zabytki 2019 rozdane: wygrało zdjęcie z Polski!

Konkursy fotograficzne Projekty Wikimedia Światowe Wikimedia Wiki Lubi Zabytki Wikimedia Commons

W 2019 roku Stowarzyszenie, w ramach swojego głównego corocznego konkursu fotograficznego, powróciło do koncepcji Wiki Lubi Zabytki w jej czystej postaci. Konkurs znany pod nazwą Wiki Loves Monuments i od….

Read more

Poznajcie Strategię Wikimedia Polska na lata 2019-2022!

Stowarzyszenie

Minęło już niemal 15 lat odkąd w Krakowie grupa entuzjastów otwartej wiedzy założyła Wikimedia Polska. To małe stowarzyszenie wyrosło na prężną organizację pozarządową, która towarzyszyła Wikipedii w jej przemianie z niewielkiej….

Read more

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt