Bądź na bieżąco!

Październikowe podsumowanie wyróżnionej zawartości Wikipedii (2012)

W październiku przybyło 3 artykuły medalowe, 13 dobrych i 2 medalowe listy.

Medalowe hasła dotyczą prestiżowych Międzynarodowych Zawodów Samolotów Turystycznych w 1932 roku, które odbyły się w Berlinie, czeremchy amerykańskiej – pochodzącego z Ameryki Północnej gatunku drzew z rodziny różowatych, który w XVII wieku pojawił się również w Europie, oraz ulicy Katowickiej, jednej z ulic warszawskich, której rozwój przypadł na dwudziestolecie międzywojenne.

Wśród dobrych haseł znalazły się biogramy Antoniego Owsianika – białoruskiego działacza narodowego, i Serafina (Ostroumowa) – nowomęczennika rosyjskiego. Oba życiorysy dotyczą działaczy z okresu międzywojnia. Dwa artykuły poświęcone zostały krążownikom liniowym. Są to niemieckie jednostki pływające typu Derfflinger z czasów pierwszej wojny światowej i brytyjskie typu Renown z okresu drugiej wojny światowej. Kolejnych kilka par haseł opisują zespoły trakcyjne elektryczny (EN97) i spalinowy (Newag 220M/221M), reprezentację Nowej Zelandii na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1994 roku i klub piłkarski Rangers F.C., rondo Jerzego Waszyngtona i ulicę Esterską w Warszawie, komputerową grę platformową Sonic Generations i amerykański serial animowany Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster. Ostatnim z grupy DA jest artykuł traktujący o ssakach naczelnych z rodziny Notharctidae znanych jako Darwinius. Głosowania nad Listami na Medal w październiku pomyślnie przeszły zestawienia dyskografii Ewy Demarczyk i Dido.

W miesiącu tym ubyło 2 dobre hasła i 1 medalowe. W następstwie dyskusji medal utracił artykuł Icy Tower, a wyróżnienie DA – biogram Mahatmy Gandhiego i hasło o rzece Niger.

Podobne strony

Miesiąc Wyróżnionego Artykułu 2019 podsumowany

Projekty Stowarzyszenia Projekty Wikimedia Wikipedia

Koniec roku zachęca do podsumowań i przyjrzenia się naszym akcjom. Jedną z nich był przywołany przy okazji tegorocznych 18. urodzin polskojęzycznej Wikipedii Miesiąc Wyróżnionego Artykułu – inicjatywa społeczności Wikipedystów polegająca….

Read more

Już 800 artykułów na medal polskojęzycznej Wikipedii!

Wikipedia

5 sierpnia polskojęzyczna Wikipedia wzbogaciła się o swój 800. artykuł na medal! Wyróżnionym hasłem jest biografia brytyjskiego reżysera Alfreda Hitchcocka. Wszystkim autorom i recenzentom gratulujemy! Kategoria artykułu „medalowego” jest najwyższym….

Read more

Autorzy zdjęć