Bądź na bieżąco!

Poznajcie twórców Wikipedii na Open’er Festival 2012!


W trakcie 11. edycji Open’er Festivalu w Gdyni będziecie mogli spotkać się z twórcami polskiej Wikipedii i dowiedzieć się w jaki sposób powstaje ta największa na świecie internetowa encyklopedia.

Wolontariusze Stowarzyszenia Wikimedia Polska będą obecni w Strefie NGO Open’era w dniach 4-7 lipca 2012. W tym czasie będą odpowiadali na pytania dotyczące Wikipedii, opowiadali w jaki sposób można zostać jej autorem oraz informowali o kwestiach związanych z wolnymi licencjami. Na stoisku Stowarzyszenia Wikimedia Polska będzie można także otrzymać materiały edukacyjne związane z projektami Wikimedia oraz skorzystać z jednego z dostępnych komputerów i pod okiem doświadczonego wolontariusza dokonać swojej pierwszej edycji w Wikipedii.

Ci, którzy chcieliby, aby ich fotografie ilustrowały największą na świecie internetową encyklopedię będą mogli wziąć udział w codziennych zbiórkach fotograficznych (o godz. 14.00) oraz warsztatach (o godz. 16.00). Wolontariusze zaprezentują w jaki sposób dodać swoje fotografie do Wikimedia Commons, repozytorium plików, z którego korzysta Wikipedia. Będą też zachęcać do współtworzenia wolnego projektu informacyjnego Wikinews, pisania relacji dziennikarskiej z festiwalu Open’er oraz zamieszczania fotoreportaży na temat miasta i festiwalu.

Uczestników zapraszamy do wydarzenia na Facebooku.

W trakcie 11. edycji Open'er Festivalu w Gdyni będziecie mogli spotkać się z twórcami polskiej Wikipedii i dowiedzieć się w jaki sposób powstaje ta największa na świecie internetowa encyklopedia. Wolontariusze Stowarzyszenia Wikimedia Polska będą obecni w Strefie NGO Open'era w dniach 4-7 lipca 2012. W tym czasie będą odpowiadali na pytania dotyczące Wikipedii, opowiadali w jaki sposób można zostać jej autorem oraz informowali o kwestiach związanych z wolnymi licencjami. Na stoisku Stowarzyszenia Wikimedia Polska będzie można także otrzymać materiały edukacyjne związane z projektami Wikimedia oraz skorzystać z jednego z dostępnych komputerów i pod okiem doświadczonego wolontariusza dokonać swojej pierwszej edycji w Wikipedii. Ci, którzy chcieliby, aby ich fotografie ilustrowały największą na świecie internetową encyklopedię będą mogli wziąć udział w codziennych zbiórkach fotograficznych (o godz. 14.00) oraz warsztatach (o godz. 16.00). Wolontariusze zaprezentują w jaki sposób dodać swoje fotografie do Wikimedia Commons, repozytorium plików, z którego korzysta Wikipedia. Będą też zachęcać do współtworzenia wolnego projektu informacyjnego Wikinews, pisania relacji dziennikarskiej z festiwalu Open'er oraz zamieszczania fotoreportaży na temat miasta i festiwalu. Uczestników zapraszamy do wydarzenia na Facebooku. [caption id="" align="aligncenter" width="324" caption="Główna scena Open'er Festival (Yves6/CC BY-SA 3.0)"][/caption] Open'er Festival w Gdyni to jeden z największych festiwali muzycznych w Polsce, który co roku zaprasza także 20 wybranych organizacji pozarządowych do specjalnie przygotowanej Strefy NGO. Wszystkim zainteresowanym festiwalem polecamy stronę internetową http://www.opener.pl.

Open’er Festival w Gdyni to jeden z największych festiwali muzycznych w Polsce, który co roku zaprasza także 20 wybranych organizacji pozarządowych do specjalnie przygotowanej Strefy NGO. Wszystkim zainteresowanym festiwalem polecamy stronę internetową http://www.opener.pl.