Bądź na bieżąco!

Majowe podsumowanie wyróżnionej zawartości Wikipedii (2012)

Wieniec laurowy
Wieniec laurowy, autor: Indolences, CC-BY-SA 3.0

W maju 2012 w polskojęzycznej Wikipedii przybyło 27 wyróżnionych haseł.

Jesteśmy bogatsi o 21 Dobrych Artykułów. Status DA uzyskało:

oraz po jednym haśle z zakresu:

Wyróżnienie Dobry Artykuł odebrano hasłu o szlachetnym i starożytnym rodzie Blacków, fikcyjnej rodzinie z cyklu powieści o Harrym Potterze.

Niestety nie przybyło nam w minionym miesiącu medalowych haseł. Mimo że przyznano medale dla biogramu polskiego skoczka narciarskiego Stanisława Marusarza i hasłu z zakresu astronomii, prezentującemu region Układu Słonecznego, określany terminem  dysku rozproszonego, równolegle wyróżnienia utraciły hasła: atrakcyjność fizyczna i artykuł o piosence Hey Jude.

Do kategorii List na Medal dołączyły w maju 4 hasła: lista prezentująca dyskografię Edyty Górniak, artykuł o 2-złotowych monetach okolicznościowych wyemitowanych od 1995 roku w Polsce, lista odznaczonych Orderem Orła Białego w III RP oraz wyniki w biegu pościgowym kobiet w biathlonie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.

Odznaczona została także kolejna, 12 już grupa artykułów, traktująca o niszczycielach typu Tucker, jednostkach pływających z czasów I wojny światowej. Składa się na nią artykuł przekrojowy, oraz sześć haseł o poszczególnych typach niszczycieli.

Największy ruch panował jak zwykle na stronie propozycji do DA, dzięki czemu osiągnęliśmy liczbę 1215 odznaczonych artykułów. Kategoria List na Medal zawierała na koniec maja 112 pozycji. Choć nie zwiększyła się liczba haseł medalowych, od kilku miesięcy trwa przegląd i naprawa dawniej wyróżnionych artykułów i kategoria ta, licząca obecnie 526 haseł, systematycznie zyskuje na jakości.

Podobne strony

Miesiąc Wyróżnionego Artykułu 2019 podsumowany

Projekty Stowarzyszenia Projekty Wikimedia Wikipedia

Koniec roku zachęca do podsumowań i przyjrzenia się naszym akcjom. Jedną z nich był przywołany przy okazji tegorocznych 18. urodzin polskojęzycznej Wikipedii Miesiąc Wyróżnionego Artykułu – inicjatywa społeczności Wikipedystów polegająca….

Read more

Już 800 artykułów na medal polskojęzycznej Wikipedii!

Wikipedia

5 sierpnia polskojęzyczna Wikipedia wzbogaciła się o swój 800. artykuł na medal! Wyróżnionym hasłem jest biografia brytyjskiego reżysera Alfreda Hitchcocka. Wszystkim autorom i recenzentom gratulujemy! Kategoria artykułu „medalowego” jest najwyższym….

Read more

Październikowe podsumowanie wyróżnionej zawartości Wikipedii (2012)

Projekty Stowarzyszenia Wikipedia

W październiku przybyło 3 artykuły medalowe, 13 dobrych i 2 medalowe listy. Medalowe hasła dotyczą prestiżowych Międzynarodowych Zawodów Samolotów Turystycznych w 1932 roku, które odbyły się w Berlinie, czeremchy amerykańskiej –….

Read more

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt

Autorzy zdjęć