Wiewiórka w parku Hofgarten
[caption id="" align="alignright" width="256"]Wiewiórka w parku Hofgarten Wiewiórka w parku Hofgarten, jedno ze zdjęć, które obejrzymy na wystawie (Autor: Ray eye, CC-BY-SA-2.0-de)[/caption] Wystawa Picture of The Year, w której można obejrzeć najlepsze zdjęcia z Wikimedia Commons, trafiła do kolejnego miasta. Do 25 maja będzie ją można obejrzeć w Pile, w gmachu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przy ulicy Kołobrzeskiej. 9 maja o godzinie 16.00 w holu Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego UAM odbędzie się wernisaż wystawy. Podczas wernisażu wysłuchamy wykładu dr. Macieja Szymanowicza na temat funkcji dokumentalnej fotografii w kreśleniu rzeczywistości w Polsce przedwojennej i współczesnej. Tematyka wykładu doskonale wpisuje się w charakter zdjęć z naszej wystawy. Mają one przede wszystkim być użyteczne, a zatem ilustrować artykuły w Wikipedii i innych projektach. A że przy okazji są ucztą dla oka - to już niejako "efekt uboczny". Do tej pory wystawę obejrzano już m.in. w Warszawie, Częstochowie, Wrześni i Chorzowie, mogli ją także odwiedzić uczestnicy 10. urodzin polskiej Wikipedii. Jeśli chcesz, aby trafiła także do Twojego miasta i możesz pomóc w znalezieniu miejsca, w którym zostanie wyeksponowana, skontaktuj się z koordynatorem projektu. Czym jest Picture of the Year? To coroczny konkurs, w którym edytorzy Wikipedii i innych projektów Fundacji Wikimedia wybierają Grafikę Roku, spośród wyróżnionych ilustracji z bazy Wikimedia Commons. Wszystkie materiały z Commons objęte są tzw. wolnymi (otwartymi) licencjami, które pozwalają na swobodne wykorzystanie takich zdjęć (również komercyjne), pod warunkiem podania autora i zachowania licencji.

Wystawa Picture of The Year, w której można obejrzeć najlepsze zdjęcia z Wikimedia Commons, trafiła do kolejnego miasta. Do 25 maja będzie ją można obejrzeć w Pile, w gmachu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przy ulicy Kołobrzeskiej.

9 maja o godzinie 16.00 w holu Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego UAM odbędzie się wernisaż wystawy. Podczas wernisażu wysłuchamy wykładu dr. Macieja Szymanowicza na temat funkcji dokumentalnej fotografii w kreśleniu rzeczywistości w Polsce przedwojennej i współczesnej.

Tematyka wykładu doskonale wpisuje się w charakter zdjęć z naszej wystawy. Mają one przede wszystkim być użyteczne, a zatem ilustrować artykuły w Wikipedii i innych projektach. A że przy okazji są ucztą dla oka – to już niejako „efekt uboczny”.

Do tej pory wystawę obejrzano już m.in. w Warszawie, Częstochowie, Wrześni i Chorzowie, mogli ją także odwiedzić uczestnicy 10. urodzin polskiej Wikipedii.

Jeśli chcesz, aby trafiła także do Twojego miasta i możesz pomóc w znalezieniu miejsca, w którym zostanie wyeksponowana, skontaktuj się z koordynatorem projektu.

Czym jest Picture of the Year? To coroczny konkurs, w którym edytorzy Wikipedii i innych projektów Fundacji Wikimedia wybierają Grafikę Roku, spośród wyróżnionych ilustracji z bazy Wikimedia Commons. Wszystkie materiały z Commons objęte są tzw. wolnymi (otwartymi) licencjami, które pozwalają na swobodne wykorzystanie takich zdjęć (również komercyjne), pod warunkiem podania autora i zachowania licencji.

Podobne strony

Najlepsze ilustracje Wikimedia Commons roku 2019 wybrane

Światowe Wikimedia Wikimedia Commons

Konkurs na Grafikę Roku 2019 (Picture of the Year, POTY 2019) Wikimedia Commons rozstrzygnięty! Przedstawiamy wspaniałych laureatów.

Read more

Zdjęcie z Polski w konkursie Picture of the Year 2018!

Wikimedia Commons

Zdjęcie kościoła św. Andrzeja w Trzebieszowicach zostało finalistą Picture of the Year 2018 – międzynarodowego konkursu fotograficznego na Wikimedia Commons. Najlepsze i najbardziej wartościowe zdjęcia jakie znaleźć można w wolnych….

Read more

Najlepsze zdjęcia Polski na wystawie w Macedonii

Konkursy fotograficzne Wiki lubi przyrodę Wiki Lubi Zabytki

Najlepsze zdjęcia polskiej przyrody i zabytków na wystawie w Macedonii. To efekt współpracy dwóch stowarzyszeń – macedońskiego Shared Knowledge i Wikimedia Polska. Prezentowane fotografie to zwycięskie prace z konkursów Wiki….

Read more