Bądź na bieżąco!

Zagłosuj na Wiki Lubi Zabytki w plebiscycie na Wydarzenie Historyczne Roku!

Miło nam poinformować, że nasza akcja „Wiki Lubi Zabytki 2011” została wybrana do finałowego głosowania w plebiscycie na „Wydarzenie Historyczne Roku”, które jest organizowane przez Muzeum Historii Polski oraz portal historia.org.pl.

Akcja Wiki Lubi Zabytki została zorganizowana po raz pierwszy w 2011 roku jako polska część europejskiej inicjatywy Wiki Loves Monuments i miała na celu sfotografowanie wszystkich obiektów posiadających status zabytku nieruchomego i wpisanych na listy Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków.

Nasza inicjatywa była objęta honorowym patronatem przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa i była organizowana przy współpracy z Centrum Cyfrowym Projekt: Polska i Śląskim Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach.

Dzięki akcji udało się pozyskać ponad 16 tysięcy zdjęć zabytków w Polsce, a najlepsze prace zostały nagrodzone. Pozyskany zasób zdjęć jest sukcesywnie wykorzystywany do zilustrowania kolejnych haseł w Wikipedii. Wszystkie zdjęcia są dostępne na wolnej licencji, co oznacza, że każdy może z nich korzystać za darmo po spełnieniu prostych warunków licencji. W 2012 roku planujemy drugą edycję Wiki Lubi Zabytki.

Zapraszamy do głosowania na stronie http://whr2011.muzhp.pl, macie czas do 29 lutego 2012!

Podobne strony

Światowe nagrody Wiki Lubi Zabytki 2019 rozdane: wygrało zdjęcie z Polski!

Konkursy fotograficzne Projekty Wikimedia Światowe Wikimedia Wiki Lubi Zabytki Wikimedia Commons

W 2019 roku Stowarzyszenie, w ramach swojego głównego corocznego konkursu fotograficznego, powróciło do koncepcji Wiki Lubi Zabytki w jej czystej postaci. Konkurs znany pod nazwą Wiki Loves Monuments i od….

Read more

Wyniki konkursu Wiki Lubi Zabytki

Konkursy fotograficzne Wiki Lubi Zabytki

Niezwykle magiczne i tajemnicze wnętrze nieczynnego już kościoła ewangelickiego w Stawiszynie zwyciężyło w tegorocznej edycji konkursu Wiki Lubi Zabytki. Drugie miejsce zajęła fotografia przedstawiająca drewniany wiatrak w Dobrej Nadziei, trzecie….

Read more

Czekamy na Wasze zdjęcia polskich zabytków!

Konkursy fotograficzne Wiki Lubi Zabytki

Na konkurs Wiki Lubi Zabytki wpłynęło już blisko 2000 zdjęć! Polska zajmuje 10. miejsce spośród wszystkich krajów świata biorących udział w konkursie. A możemy być jeszcze wyżej! Na autorów zdjęć,….

Read more

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt